The Walking Dead, şu sıralarda, izleyenleri için büyük bir tartışma konusu. Dizi hiçbir şekilde popülaritesinden bir şey kaybetmiş değil; hâlâ tüm ölçüm araçlarına göre dünyanın en popüler dizisi kendisi. AMC’nin durumla ilgili zerre bir şikayeti olmadığı gibi, dizinin yaratıcı kadrosunun da hayatla hiçbir derdi yok şu sıralar. Sadece hayranlar, geçen sezonun finalinden beri dizinin bazı kararlarından şikayetçiler.

Peki bu yarın öbür gün beyaz ekrana bir filmi düşse üzülecekler mi anlamına geliyor? Katiyen. Bilhassa, pek çok dizinin film olması dizinin hayranlarının moralini bozacak bir gelişme olacakken, birileri çıkıp “The Walking Dead’in filmi çekiliyormuş arkadaşlar” dese, herhalde buradan Kaliforniya’ya halay gücüyle gideriz. E durum bu kadar aşkla beklenen bir şey içerince, dizinin baş yapımcısı Scott Gimple’a da sorusu da gidiyor ister istemez. O da şöyle buyuruyor:

1477137171_best-gift-idea-for-die-hard-the-walking-dead-fans-02

Bu soru ara ara bizim karşımıza çıkıyor. Bir veya öteki şekilde, bir gün, mutlaka olacaktır eminim. Bence güzel olur.” diyor Gimple, ve ekliyor, “Rick’i Willam Shatner oynar. Edward James Olmos’a Daryl’i oynatırız. Tüm büyük dizilere bir dokunuruz! Governor’ı da Matthew Fox oynar!”. Tabii kıdemli dizi izleyicileri burada Gimple’ın sırasıyla Star Trek, Battlestar Galactica ve Lost’a gönderme yaptığını anlıyorlar. Peki Gimple’ın sözlerindeki ciddiyet oranı ne?

Şöyle, bize soracak olursanız Gimple açık ve seçik “içeride ciddi bir konuşması yapılmadı” diyor. Büyük ihtimalle bir iki kez lafı gelmiştir, ancak dizi misyonunu tamamlamadan bir filme girmek akıl kârı bir iş değil. Dizi dediğimiz şeylerin prodüksiyonu artık öyle yazdan bahara tamamlanıp sonradan da unutulan bir süreç değil. Paha olarak da yabana atılır meblağlar çıkmıyor milletin cebinden. O yüzden araya da sokuşturulamaz… Yani biz bir süre daha Walking Dead filmi fikrini unutalım, diziye coşalım, diziyi koruyalım. Ne dersiniz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.