İnternet özgürlüklere izin verdiği kadar, çocukları istismar etmek isteyen art niyetli insanlara da çok imkan sağlıyor. Emniyet Türkiye’de bu durumun değişmesi için adımlar atıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün aldığı karar ile daha önce çocuk istismarı suçu işlemiş olan kişilere karşı müthiş bir önlem alınacak: Elektronik kelepçe.

Yasal çalışmalar başlatıldı, düzenlemeler yapılıyor. Bütün bu hazırlıklar bittiğinde pedofili suçlularının vücudunda herhangi bir yere (kol yada bacak) bir elektronik kelepçe takılacak. Kelepçe, çocukların yoğun bulunduğu yerlere girildiğinde bir sinyal yayacak ve polis merkezinden, suçlunun izlenmesini kolaylaştıracak. (Efendim? Alet sinyal vermek yerine elektrik mi verseydi? Yok canım siz de artık…)

Projenin daha tamamlanmamasına rağmen suçlunun rencide olmaması için aletin görünmemesi gibi detaylar şimdiden düşünülmüş. Bu proje ile çocuklar korunacak ve bir parça daha güvende olabileceğiz.

Haberi buradan okuduk.

pedo-bear

Author

Lisans bitti, yüksek lisans bitti, askerlik bitti ama yazmaya ve FRP'ye olan ilgisi bir türlü bitmedi. Tam bir Frp tutkunu, hoş sohbet, biraz umursamaz biraz da tembel. Nerede kötü adam varsa onu sever. İyilikten hoşlanmayan bir süper kahraman. Bir Batman değil ama bir Robin. İzini bulmak için Facebook'a Seçkin Özcan yazmanız yeterli. Face'i var, sohbet için. Bir de artık kızılı var.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.