Bugün 23 Nisan! İtiraf edeyim, bu tarih benim için bir şeyler ifade etmeyeli baya oldu. Muhtemelen bu yüzden geçtiğimiz sene bu özel günle ilgili bir şey yapma ihtiyacı hissetmedik. Ama bu sene dedik ki, hazır geek’iz, hazır içimizdeki çocuk hâlâ yaşıyor ve Episode III’teki maske indirme sahnesini anımsadığında hâlâ gözleri parlıyor; o hâlde neden 23 Nisan’a özel bir liste yapmıyoruz? Bu uğurda yaptığımız muazzam beyin fırtınası sonucunda karşınızdayız, yaşına başına hiç bakmayan 7 çocuk süper kahraman! Buyurun!

 

Billy “Shazam” Batson (Yaş: 9-16)

Billy Batson

Listeye en bariziyle başlayalım. Billy Batson yayın hayatı boyunca pek çok farklı yaş aralığında bulundu. Dürüst olmak gerekirse New 52’da 15’e çekilen ve şimdi 16 olan yaşındaki hâlini tabii ki “çocuk” kabul etmiyoruz. Ama Billy Batson’un bir ara gerçekten çocuk olduğu zamanlar da vardı. 11, 10, hatta 9 yaşında dahi resmedildiği oldu Batson’ın DC’nin kompleks devamlılık çizgileri içerisinde. Üstelik kendisi bu konuda en ünlü karakterlerden de biri aynı zamanda. O yüzden, listemizi açtığı iyi oldu!

 

 

Billy “Commander Keen” Blaze (Yaş: 8)

Billy Blaze

Aha! İşte burada süper kahraman listemizde bir ters köşe yapıp, listeye bir oyun karakterini dahil ediyoruz. Commander Keen’i bilmem hatırlayanınız var mı; sonralardan Doom, Quake ve Wolfenstein ile ünlenecek olan id Software’in ilk oyunuydu Commander Keen. Başrolünde de uzaylılarla savaşıp dünyayı kurtaran bir çocuk vardı. Billy Blaze. Tabii böyle afra yaptığımıza bakmayın, bunlar DOS günleriydi ve biz hikaye nedir falan bilmezdik. Bizim için ekranın yana doğru kayıyor olması enteresan bir şeydi ve bize soracak olursanız, Commander Keen’in gerçek süper gücü buydu!

 

 

Blossom & Bubbles & Buttercup (Yaş: 5)

Blossom Bubbles Buttercup

Yaşı iyice düşürelim mi? Evet, düşürelim! Çizgi romanlardan oyunlara sıçradık, oyunlardan da dizilere uçuyoruz. Belki Commander Keen’in gerçekten bir süper kahraman olup olmadığını tartışabiliriz, ama ben eminim ki benzer bir münakaşayı Powerpuff Girls hakkında yaşarsak, mutabakata daha rahat varırız. Şeker, baharat ve iyi olan her şeyden yaratılan bu üçlü uçuyorlar, yaratık yumrukluyorlar ve gündelik olarak günü kurtarıyorlardı. Baya süper kahramanlardı, ve beş yaşındalardı!

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

3 Comments

    • duralireha Reply

      Animelere hiç girmeyelim ya, ne yaşın önemi kalıyor ne cinsiyetin, ne boyutun, yaşamanın, ölmenin… Ben asıl Ben10’i listede göremediğime şaşırdım. 😀

    • kara akrep Reply

      daymian Wayne arastirmamissin cocuk kos koca Batman I dovdu night wing in annesini aglatti dunyayi kurtardi own u Oldurdu supermen i bicakladi slade in gozunu CIKARTTI annesi icin 40 km lik denizi yuzdu iki kolundan bicaklandi ama O kolla slade i benzetti fakat canini bagisladi onlarca cocugun hayatini kurtardi helikopteri patlatarak yuzlerce insanin hayatini kurtardi babasini kurtardi AZ kalsin beyin kanamasi gecircekti toplam 3 kere kacirildi ve son kacirilisinda slade tarafindan iskenceye ugradi ama ne oldu bi tesekkur bile alamadi hatta anasi babasinin eline silah verdi ve dediki ”once su p!!i vur nasil olsa yenisini yapariz”tabi babasi vurmadi cunku batman. cocuk hayatinda ilk kez lunaparka gittigi zaman seytanlar lunaparki basti ve dedesinin yaninda iken cok zorlu bir egitim gecirdi daha kucukken yuzlerce kisiyi Oldurdu ama dedesinin ve annesinin egitimi yuzunden yani daymian Wayne hem harika bir kilic ustasi hem de harika bir Robin dir hit girl yaninda sut dokmus yavru kedi gibi kalir (klavyem Boyle de uzgunum)

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.