Gezmenin artık geleneği olduğu bazı eserler vardır; illa ki denk gelmişsinizdir. James Bond bunlardan biridir mesela; vakti zamanında Tenten’in de öyle bir havaya sahip olduğu söylenebilir. Bu seriler her yeni hikayelerinde başka bir yere gidip, orada farklı şeyler gösterir ve anlatırlar. Siz de düzenli bir takipçi olarak bir sonraki ziyaret noktasını merak edersiniz içten içe. Assassin’s Creed serisi için, bu ekstra geçerli bir durum. Zira seri sadece mekanda değil, zamanda da yolculuk yapıyor doğduğundan beri.

Şu ana kadar yan oyunlarıyla beraber sırasıyla 11. Yüzyıl Orta Doğu, Rönesans Dönemi İtalya, Yavuz Sultan Selim dönemi İstanbul, Bağımsızlık Savaşı dönemi Amerika, 18. Yüzyıl Karayipler, Yedi Yıl Savaşları, Fransız Devrimi, 16. Yüzyıl Çin ve Viktoryan İngiltere’ye uğrayan serinin yol haritası, bu sene çıkacak olan Chronicles oyunlarıyla 19. Yüzyıl Hindistan’ı ve 20. Yüzyıl başları Rusya’sına gidecek; bunu biliyoruz. Ama her sene olduğu gibi, bu sene de bir esas Assassin’s Creed oyunu çıkacak. Bizim gerçekten merak ettiğimiz şey, onun nereye gideceği.

AC-Egypt-Shot-01

Mevzubahis firma Ubisoft olduğu için, bunu çok merak etmemize gerek kalmadı. Yıllardır hiçbir sırrı şirket sınırları dahilinde muhafaza edemeyen Ubisoft taraflarından yeni gelen bir bilgi var elimizde. Kotaku’nun eriştiği kaynaklara göre, yeni oyunumuzun kod ismi Assassin’s Creed: Empire. Ortada da iki büyük bilgi var. Birincisi, oyunun 2017’de çıkacak olması. Yani yedi senedir  ilk defa bir seneyi ana Assassin’s Creed oyunu görmeden geçireceğiz. Bunun sebebi de, malum, Unity’nin bitmemiş hâlinin seriye büyük hasar vermesi elbette.

İkincisi ise şu: Kotaku’nun haberine göre, oyun Antik Mısır’da geçecek. Kaynaklardan bir tanesine göre Ubisoft bu Antik temayı sadece Empire’da işlemeyecek. Aynı Ezio’ya yaptıkları gibi, yeni karakterlerine de bir üçleme yapıp, bir sonraki oyunlarda da aynı karakterle Antik Yunan ve Antik Roma’yı keşfetmeyi planlıyorlar. Bakın, çok açık konuşayım. Unity’nin aldığı kötü eleştirilerden sonra oyuna dokunmamış, Syndicate’e ise hiç hallenememiş bir insanım. Beni tekrar Assassin’s Creed serisine heyecanlandırabilecek tek bir şey duyabilirdim, şu anda da onu size aktarıyorum. Tüm ihtişamına rağmen Antik periyot hiçbir zaman video oyunlarında çok yaygın kullanılan bir şey olmadı. Bunu Assassin’s Creed çerçevesiyle keşfedecek olmak, bana çılgıncasına heyecan veriyor. Umarım dedikodular doğrudur. Siz ne diyorsunuz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.