Bir yılı bitirip yeni bir yıla girmeye hazırlandığımız şu günlerde, bir yandan geçtiğimiz yıl izlediğimiz, oynadığımız, okuduğumuz şeylere şöyle bir dönüp bakıyor diğer yandan da yeni yılda bizleri nelerin beklediğine . Eminim hepiniz için yeni yılda gelecek olan birçok önemli yapım vardır, bende de bir geek olarak durum aynı. Bu yapımların öne çıkanlarından bir tanesi ise mart ayında kavuşacağımız en yeni Batman filmimiz The Batman!

Filme dair şimdiye kadar iki tane fragman ve birkaç tane de resmi olarak yayınlanmış görsel gördük. Tabii bunların yanında yönetmenden ve başrolümüz Robert Pattinson’dan gelen açıklamaları da unutmayalım. Hepimizin dikkatini çektiği gibi bu seferki Bruce Wayne’imiz daha önce gördüğümüz versiyonlardan daha depresif ve tabiri caiz ise karanlık duruyor. Filmi yönetmenin yanında aynı zamanda senaryosunu da yazan isim Matt Reeves ise bu Bruce Wayne versiyonu için ilham aldığı noktayı Empire dergisine açıkladı.

Senaryo yazarken müzik dinlerim ve filmin ilk kısmını yazarken de Nirvana’dan ‘Something In The Way’i açmıştım. İşte o an düşündüm ki daha önce birçok kez gördüğümüz playboy versiyonunu yeniden yapmak yerine, büyük bir trajedi yaşamış ve kendini toplumdan soyutlamış bir Bruce Wayne portresi çizmek daha mantıklı geldi. Bu sebeple Gus Van Sant’ın ‘Last Days’ filmine bağlantı kurmaya başladım ve Kurt Cobain’in kurgusal halinin bu eskiyen malikanede olmasına karar verdim.

Reeves’in bu açıklamalarından da tahmin edebileceğiniz gibi teaser’da duyduğumuz müzik seçimi rastgele değil.

Açıkçası ben The Batman’e hem heyecanlıyım hem de temkinliyim. Sert ve acımasız gözükmesi, seri katilin peşinden giden bir Batman ilgimi çekiyor fakat şu “gerçekçi” olmaya kasma işini Nolan ile gayet iyi şekilde görmedik mi zaten? Batman’in çizgi roman tarafındaki fantastik yönünü görelim artık. Mesela siz bu tür bir evrende Killer Croc, Clayface, Mr. Freeze filan hayal edebiliyor musunuz? Bana çok absürt durur gibi geliyor. Öte yandan bu filmde yine bir yerlerden Joker’in fırlayacağı söylentileri var ki yeter artık! Evrende zaten yeteri kadar Joker yok mu yahu!

Heyecan seviyeniz ne durum? Yeni yılda en çok beklediğiniz çizgi roman işi bu mu? Robert Pattinson iyi bir seçim mi rol için? Kostümdeki kask aşırı çirkin durmuyor mu? Filmi sevecek miyiz? Sorularımıza vereceğiniz cevapları, düzenleyeceğiniz -tercihen ölümcül olmayan- bilmecelerin içine gizleyerek bize yollayın.

Author

Hikâye odaklı oyunlar oynarım, film/dizi izlerim, arada sırada da çizgi roman okurum. Bunlarla meşgul değilsem de muhtemelen uyuyor olurum. "Benim düşünceme göre endişelenenler iki kez acı çeker."

1 Comment

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.