Başlığı okuduktan sonra bir anlık duraksamanın ardından derin bir nefes alıp tekrar okumuş olmanız normal. Emin olun, yanlış görmüyorsunuz. Yüzüklerin Efendisi için yeni filmler geliyor. Warner Bros Discovery’nin CEO’su David Zaslav, Tolkien’in kitaplarına dayanan birden fazla film yapmak için Embracer Group ile bir anlaşma yapıldığını duyurdu. Filmler, Peter Jackson tarafından 2001-2003 yılları arasında yönetilen üçlemenin yapımcılığını üstlenen Warner Bros. ve yapım şirketi New Line Cinema aracılığıyla geliştirilecek.

Bir yandan kimselerin gönlünü hoş tutmayı beceremeyen Rings of Power dizisinin ikinci sezonu yapım aşamasına girmişken bir yandan da Warner Bros Discovery ve New Line Cinema, son Yüzüklerin Efendisi filminden 20 yıl sonra; yeni bir film çekmek için kolları sıvadı. Peter Jackson’ın projeye dâhiliyetinin boyutlarını bilmiyoruz fakat Jackson, Fran Walsh ve Philippa Boyens yaptıkları ortak açıklamada Warner Bros. ve Tolkien eserlerinin büyük bir bölümünün haklarını elinde bulunduran Embracer’ın sürecin her adımında kendilerini bilgilendirdiğini söylediler.

Elimizde konuyla ilgili pek fazla bilgi yok. Film kaçıncı çağda geçecek bilmiyoruz. Hobbit serisinin ardından bir de Elf serisi mi gelecek bilmiyoruz. Sauron veya Melkor’un hızlı zamanlarını mı göreceğiz bilmiyoruz. Feanor‘un yanlış bir şey yapmadığını mı izleyeceğiz bilmiyoruz. Tek yüzüğün yok edilme yolculuğunu tekrar mı izleyeceğiz ve hatta bu sefer Tom Bombadil de olacak mı bilmiyoruz. Tek bildiğimiz yakın zaman önce; Warner Bros Discovery’nin toplantı odalarında, Embracer Group ile birtakım telif anlaşmalarının yapıldığı ve Yüzüklerin Efendisi adını tekrar sinemaya taşımaya karar verildiği.

Geçen hafta dillerden düşmeyen yeni bir Harry Potter filmi çekileceği haberlerinin ardından gelen bu Yüzüklerin Efendisi haberiyle Warner Bros şaşırtma çıtasını giderek yukarı çekmeye başladı. Umutlu muyuz, heyecanlı mıyız yoksa kızgın mıyız, onun bile farkında değiliz. Bundan sonra gelecek haberleri şaşkınlıkla takip etmeye devam edeceğiz.

Author

Sabah kuşağı çizgi filmleri müdavimi.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.