Deadpool filmiyle ilgili görüşlerimin geldiği radde gerçekten de inanılmaz. Dürüst olmak gerekirse Deadpool’un sosyal medyada Vasfiye Teyze gibi capsleriyle yayılması esnasında kendi kendine “ya bu kadar komik mi gerçekten, yoksa ben mi bir şeyi ıskalıyorum?” diye soran bir insan olarak, kendimi filmin başarısız çıkma ihtimaline çok hazırlamıştım. Deadpool’un gerçekten de işlediğine ikna olduğum hikayeleri, çoğunlukla çizgi roman medyumuna özgü hareketleri kullanan şeylerdi –düşünce kutuları gibi– ve zaten sinema sektörü Deadpool için fazla muhafazakardı.

Yalnız, Tim Miller ve Ryan Reynolds, yıllar boyu lobi yapmanın karşılığını, bu sosyal medya desteğiyle birlikte bir özgürlüğe dönüştürmüşler ya? Bu ayyuka çıktıkça iyice ısınmaya başladım filme. Her fragman, her röportaj, her görüntü ve reklam beni biraz daha gaza getiriyordu. İlk şömine karşısındaki fotoğraftan, son X Gon’ Give It To Ya fragmanına kadar “ya bence çok iyi olmaz” seviyesinden, “ulan çok iyi gibi?“‘ye doğru gelmiştim, orada duracağımı sanıyordum. Kısmet değilmiş…

20th Century Fox, geçtiğimiz saatlerde filmin içerisinden bir sekans yayınladı. Geçen fragmanın son dakikalarında gördüğümüz Colossus – Deadpool – Negasonic Teenage Warhead vs. Angel Dust dövüşünü yayınlamışlar sağ olsunlar. Diyalogların tamamına vakıf olabiliyoruz. Ayrıca, fragmanlarda çok net görmediğimiz bir şey de var videoda, o da Deadpool’un dördüncü duvarı kırıp, direkt olarak izleyiciyle konuştuğu bir an. Wade çok net bir şekilde bir noktada dönüp “Öyle indiğine bakmayın, çok acıtıyor aslında” diye anlatıyor.

Bakın, açık konuşuyorum. Bu videodan sonra Deadpool’a sabırsızlanmamak mümkün değil. Beklenti yükseliyor ister istemez. Ben kendi payıma, filmle ilgili dev bir merak duymaya başladım. Bunun çok büyük bir kısmı, gerçekten başarabildiler mi; yapabildiler mi sorusu üzerine. Hakikaten bugüne kadar gördüğümüz şeyler kadar kaliteli, komik ve özgün olabilir mi film? Çok meraklıyım. Siz ne diyrsunuz? Videoyu izleyin, yazın yazıştırın! Türkçe altyazılar bizden, mobilde YouTube app’den açın, menüde kayıtlı.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.