İlk yazının devamı olan başka bir yazı ile karşınızdayım. Ev taktiklerine ve geek yapmaya devam ediyoruz.

1. Eski Sevgililerle Arayı İyi Tutun: NIGHTWING Gibi

Convergence Nightwing Oracle

Batman ve çevresindeki kişilerle iyi kötü alakası olan kişiler duymuş olabilir, diğerlerini de bilgilendireyim; sanılanın aksine Nightwing, diğerleri gibi süper gücü olmayan bir kahraman değildir. Onun süper gücü -kendisinin de ifade ettiği gibi- eski kız arkadaşlarıyla arayı iyi, hatta çok iyi tutabilmek. Eğer kendi malikanenize taşındıysanız, eski arkadaşlarınızla ve özellikle eğer yapabilirseniz eski kız/erkek arkadaşlarınızla arayı tutmanız avantaj sağlayacaktır. Ancak gönül ilişkilerinde de kendinizi kaybetmeyin yoksa çığlığınızı kimse duymaz. Belki komşular. Onlar da muhtemelen duvara vurup geçerler. Dikkat.

 

2. Dayanıklı Olun: WOLVERINE Gibi

wolverine

Yine önemli kabiliyetlerden biri hayatta kalma iç güdüsü ve dayanıklı olmak. Bütçeniz çok fazla değilse öyle her hafta 2-3 kez arkadaşlarla dışarı çıkmak, striptiz kulüplerine gitmek, Warhammer’da hemen 3000 puanlık ordu kurmak gibi şeyleri yapmak pek mümkün olmayabilir. Ama dayanıklılık derken, öncelikle –en azından bu maddede– fiziksel olan durumdan bahsediyorum. Zamansızlık, ani arkadaş baskınları, aşırı yorgunluk gibi sebeplerden dolayı zaman zaman aç kalabilir, sevmediğiniz şeyler yemek zorunda kalabilirsiniz. Benzeri şekilde bazen de sevdiğin şeylere ulaşmak zor olabilir. Fiziken bunlara hazırlıklı olmak lazım. Ek olarak hastalanmamaya da dikkat etmek yine hayatta kalmanın en önemli unsurlarından. Çünkü hastalanmak demek tüm düzeninizin alt üst olması, kız/erkek arkadaşla buluşamama ve tek iseniz aşırı şefkatsiz sevgisiz kalmanıza ya da böyle hissetmenize neden olabilir. Bakın Wolverine’e adam kimi sevdiyse olmadı, olduramadı.

 

3. Yağmalamadan İyi Anlayın: LARA CROFT Gibi

tomb-raider-1

Tek kalmanın ana stünlarından biri de aşırıya kaçmadan yağmalamayı bilmek. Yağma yapmak sanattır. Tabi sağdan soldan çalın çırpın, akrabalarınızı esir alın demiyorum ama bir eve çıkmak demek, bir evin ihtiyacı olan her şeyi almak/bulundurmak demek. Hepimiz bardak, çatal, buz dolabı ve yaşam destek ünitesi gibi şeylerin bütün evlerin ihtiyacı olduğunun farkındayız ama ya tırbişon? Kesme tahtası? Hatta hazır kahve? Ben bu şekilde ifade edince çok lüks, çok gereksiz gibi gelebilir bu söylediklerim ama inanın öyle bir an gelir ki, bu tür küçük şeylerin olmamasına lanet edersiniz. O akşam uyumamanız gerekmektedir ancak kahve yoksa ve herhangi bir şekilde kahveye ulaşamazsan sorun olabilir. Yine benzeri şekilde çok güzel bir sofra hazırladınız diyelim, makarna, et, soslar ve salata. Şarap da geliyor. O da ne şarabı açamıyorsunuz çünkü gerekli ekipman yok. Böyle şeylerin olmaması için ucuz bulduğunuz ya da arkadaşlarınızın, ailenizin kullanmadığı (kullanmadıklarından emin olun, mesela sorabilirsiniz) eşya ve ekipmanı alın. Havlusundan, yastık kılıfına evin eksiği gerçekten de kolay kolay bitmiyor.

 

4. Sosyal İletişimi İyi Kurun: SPIDER-MAN Gibi

01 Spider-Man ANAD Marvel

Avengers üyesi olun ya da olmayın, eve çıktınız diye ilişkilerinizi zedeleyici bir harekette bulunmayın. Belki amacınız iyi olabilir, insanları eve çağırıp daha rahat bir şekilde sohbet etmek olabilir, ama bunu abartmayın. Her buluşmayı evde yapmaya çalışmayın. İnsanlara kibarca teklif edin, arada sırada da en fazla hatırlatın ama kimsenin boğazına yapışmayın. İnsanlar bunu çok yanlış anlayabilir ve karizmanızı yerle bir edebilirler. Özellikle karşı cinse böyle bir teklif yapıyorsanız. Yine şakacı, yine esprili olun, eve gelmek sadece arkadaşlarınızla yapabileceğiniz şeylerden biri olsun, tek şey değil.

Aynı zamanda kimi eve çağırıp, kimi çağırmayacağınızı da iyi belirleyin. Sonra evi yerle bir ederler, evsiz kalırsınız bende en fazla bir kaç günlüğüne alırım sizi.

 

Aşağıda Naruto ile ilgili spoiler olabilir, dikkat.

 

5. Hayalinize Ulaşmanızın, Maceranın Sonuna Geldiğiniz Anlamına Gelmediğini Bilin: NARUTO Gibi

naruto_the_last

Aileniz hiç sıkıntı yaratmadan, siz de maddi sıkıntılara düşmeden eve çıktıysanız, en büyük hayallerinizden biri bir eve çıkmak olmayabilir. Durum bunun tersi ise, en büyük hayallerinizden birine kavuşmuşsunuz demektir. Çekilen onca sıkıntı, kavga, gürültü patırtı, emek sonucunda kazandınız. Kendi ninja köyünüzün Hokage’si oldunuz. Ama şunu unutmayın; yeni zorluklar, yeni ızdırap ve mutluluklar sizleri bekliyor. Ne olursa olsun tadını çıkarmayı ve yeni meydan okumalara hazırlıklı olmayı unutmayın.

Herkesin, en sevdiği insanlarla aynı evlere çıkmasını diliyor ve çoraplarımın nerede olduğunu merak ederek yazımı kapatıyorum. İyi geceler.

 

Author

Lisans bitti, yüksek lisans bitti, askerlik bitti ama yazmaya ve FRP'ye olan ilgisi bir türlü bitmedi. Tam bir Frp tutkunu, hoş sohbet, biraz umursamaz biraz da tembel. Nerede kötü adam varsa onu sever. İyilikten hoşlanmayan bir süper kahraman. Bir Batman değil ama bir Robin. İzini bulmak için Facebook'a Seçkin Özcan yazmanız yeterli. Face'i var, sohbet için. Bir de artık kızılı var.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.