Evil Dead, Conan, Batman, Karate Kid, The Shining, Clash of the Titans ve en nihayetinde RoboCop. Hollywood’un seksenlerde bulduğu altın madeninin sonu gelecek gibi gözükmüyor. Ürperiyoruz. Zira 80’lerde yayınlanmış, o halleriyle çok sevdiğimiz filmler var. Dokunacaklar, yeni aktörler, yeni, olmamış senaristlerle bozacaklar diye çok korkuyoruz. Buyrun, işte o filmleri bir listeleyelim dedik.

Yalnız bir dakika… Eşeğın aklına karpuz kabuğu düşürmeyelim şimdi?

 

6. Police Academy / Polis Akademisi

1 police academy

 

Bu serinin halihazırda cılkı çıkartıldığı için listenin en düşük sırasından başka bir yere koymayı reva göremedik. Ama kenara atıp da unutmamız mümkün değil, sonuçta Mahoney, Haytavır, Tekılberi çocukluğumuzun kahramanları bir yerde. O yüzden de onları başka aktörlerin oynayışını görmek istemiyoruz. Zaten o kadronun kimyası da bir daha yakalanmaz ya…

 

5. Gremlins / Gremlinler

2 gremlins

 

Gelmiş geçmiş en süper korkunç filmlerden biri Gremlins’tir herhalde. Dürüst olmak için izin istiyorum sevgili Geekyaparlar. Okey mi? Ya ben bunun yeniden yapılmasını istemiyorum çünkü o gremlinler gelip hayatıma tekrar dahil olsun istemiyorum. Allah yarabbi nasıl tasarımlardır onlar…. Ne? Birileri yeniden yapıyor mu? Yapma hocam!

 

4. Lethal Weapon / Cehennem Silahı

3 lethal weapon

 

Hayır! Cehennem Silahı’na kesinlikle dokundurtmam, çünkü biliyorum, eğer yeniden çekerseniz baş rollere saçma sapan adamlar koyacaksınız. Dostum bu filmin olayı Murtaugh-Riggs dostluğudur, yakalanır mı tekrar o? Zaten o filmlerin modası da geçti, saçma sapan “modern” bir hâle getirirsiniz Allah bilir… Bak yapmayın ha!

1 2
Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

3 Comments

  1. alp demirkabız Reply

    yapma abi eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürme 😀

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.