Ben pek anlayamıyorum şu an olup bitenleri. Hayatın kendisinden büyük insanlar öldüğü zaman, böyle oluyor genelde. Ölmek, pek yakışmıyor. Bir yere oturmuyor. Onların yaptığı şarkılar, söyledikleri, davranışları, var oluşları o kadar güzel, çarpıcı, çekici ve etkileyici ki; o kadar hayatın kendisinin ulaşamayacağı yerlerde şeyler çıkartıp koyuyorlar ki önümüze, hani böyle, hayatın kendisinden güzel yani; ölüm de onlara ulaşamayacak sanıyorsunuz.

Ama oluyor, ama ölüm herkese ulaşıyor en sonunda. Siz sadece anlayamamış hâlinizle kalıyorsunuz.

David Bowie, 8 Ocak 1947‘de doğdu. 10 Ocak 2016‘da hayatını kaybetti. Hayatta olduğu 69 sene içerisinde pek çok suret takındı. Hepsini birden kaybettik bugün. Şaşalı Ziggy Stardust’ı, minimal Low’u, hareketli ve heyecanlı Let’s Dance’i, endüstriyel Outside’ı. Ama en çok da Binbaşı Tom‘u. Ay’ın çok yukarısında, teneke kutusundan ayrı süzülüyor artık o. Dünya gezegeni mavi. Ve yapabileceğimiz hiçbir şey yok artık.

Bulabildiğimiz en güzel 8 Space Oddity cover’ı.

Şöyle.

 

David Bowie + Kristen Wiig

https://www.youtube.com/watch?v=ZrZlhD0Oeto

 

 

Mike Massé & Jeff Hall

 

Seu Jorge

 

The Smashing Pumpkins

 

Natalie Merchant

 

Lady Heroine

 

Lynsey Moon

 

Chris Hadfield – Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan.

 

 

 

 

 

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.