Eminim başlıkta ciddi bir abartı payı olduğunu düşünüyorsunuz, ama hayır. Bu yönetmene efsaneler efsanesi derken bile aslında azaltarak konuşuyor olabiliriz. Gelin, inanmıyorsanız özgeçmişinden birkaç satırbaşı sayalım. Bir kere baştan kayda geçilsin; adamın En İyi Yönetmen Oscar’ı var. İlk uzun metrajını 1978 yılında çekti. Büyük patlamasını ondan yedi sene sonra, Back to the Future isimli minik bir projeyle yaptı. Forrest Gump diye bir film çekti, Oscar’a yürüdü. Yetmedi, Polar Express ve Beowulf gibi filmlerle teknolojinin sınırlarını zorladı. The Flight, The Walk, Allied gibi filmler çekti, ödül sezonunun favori isimlerinden oldu. Aşağı yukarı kırk yıldır sektörün içinde. Sektörün en dev isimleriyle çalıştı. Şimdi de Warner Bros., onu The Flash filminin yönetmeni olarak istiyor.

Aynen öyle, an itibariyle Robert Zemeckis‘in filmin başına geçmesi konuşuluyor.

Robert Zemeckis

Bilmeyenler için, bu The Flash filminin dördüncü yönetmen arayışı. Projenin başında olacağı duyurulan ilk isimler The Lego Movie ve Jump Street filmlerini yöneten Phil Lord ve Christopher Miller ikilisiydi. Onlar ayrıldı. Sonradan Seth Grahame-Smith ile anlaşıldı, proje baştan yazıldı, olmadı. Akabinde Dope’la şöhret kazanan Rick Famuyiwa‘yı getirdiler. O da koşarak uzaklaştı.

Şimdi de bütün bu isimlerin birer birer uzaklaşmasını unuttursun diye Robert Zemeckis’le görüşüyor Warner Bros. Henüz hiçbir şey kesin değil, ancak TheWrap’in haberine göre Warner Bros kararlı. Yalnız esas soru şu: Daha önce iki yönetmenin “Çok işime karışıyorsunuz” diye ayrıldığı bir projeye Robert Zemeckis gibi forsu kendisinden önce odaya giren bir isim nasıl yaklaşacak? Zannediyoruz müzakereleri en çok bu belirleyecektir. Zemeckis eğer yakalamak istediği bir açı bulursa, Warner Bros’tan da az buçuk özerklik garantisi alırsa evet diyebilir. Umuyoruz da der. Biz bu kadar usta bir yönetmenin bir süper kahraman filmi çekmesini isteriz açıkçası.

Siz?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.