DC Extended Universe’in (Extended? Sebep?) bu yıl BvS ile beraber sinema iddiasının başlamasıyla iki dev marka DC ve Marvel’ın yumrukları arasında kaldık. Şimdilerde hamle sırası Suicide Squad vasıtasıyla DC’de. Hamlenin biraz savuk olduğu haberlerini alıyoruz, evet. Ama Geekyapar olarak yorum yapmak için önce filmi izleyeceğiz. O yüzden biz şimdilik nesnel bilgilerle Suicide Squad’a ışık tutmaya devam edelim.

Suicide Squad her şeyin yanı sıra DC filmlerinin evrenini geliştirmek için de bir fırsat. Joker ile Batman’in geçmişi hakkında ipuçları yakalamamız, Amanda Waller ile BvS sonrası hükümetin süper güçlülere bakış açısını kestirmemiz olası. Bu ihtimaller haricinde izlediklerimizin aynı evreni paylaştığına daha sert bir kanıt olarak iki Justice Leauge üyesinin filmde boy göstereceği iddiaları konuşulanlar arasındaydı. İki üyeden birinin Batman olacağını uzun süredir biliyor, fragmanlardan da görüyorduk. İkinci üyenin Flash olacağı ise kısa süre önce onaylandı.
Adsız

Flash tabii ki film içinde şöyle bir koşarken gözükmeyecek sadece. Suicide Squad’ın arasında Flash’la yakından ilgili bir süper kötü var: Yıllardan beri çizgi romanlarda Flash’la karşı karşıya kalmış Captain Boomerang. İşte filmde de Flash, Captain Boomerang’ı adalete teslim ederken seyircilerine bir selam çakacak. Bu selamın gerçekleşeceği sahneyi anlaşılan Flash’ın yer alacağı bir sonraki film Justice League’den sorumlu yönetmen Zack Snyder‘a emanet etmişler.

Zack Snyder BvS’den bu yana geek aleminde lanetli adam olarak damgalansa da şimdilik sorumluluğunu üstlendiği karakterlerden birinin cameosunda söz sahibi olması ve hatta kreatif görev yapması doğru bir hamle. Sonuçta hiçbirimizin Snyder’in yarattığı sahnelerle ilgili şikayeti yok. Flash’ın sahnesi de hikayeye belirleyici bir yön vermeyeceğine göre Snyder gibi görüntü dehası bir adamın riskli bir adım olarak görülen filmin çorbasına tuz atması çok akıllıca bir hareket.

Sahnenin flashback şeklinde olacağı, Justice League’in setinin kurulduğu Londra’da Ezra Miller’a yol yaptırmadan çekildiği ve Suicide Squad’ın asıl yönetmeni David Ayer tarafından memnuniyetle karşılandığı da haberin ilgi çekebilecek başka detayları.

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.