Ah ah. Bir diziye ne kadar heyecanlanabilirse o kadar heyecanlanıyor, bir dizi ne kadar beklenebilirse o kadar bekliyorum bu diziyi. Geçtiğimiz günlerde dizinin en önemli karakterlerinden biri olan Mat’i canlandıracak oyuncunun, ikinci sezonda değişeceğini öğrendiğimde bir miktar üzülmüştüm ama yine de bu, diziye olan heyecanımı bir türlü azaltmadı. Bugün ise yine buradayız. Yine Wheel of Time dizisinden haber var ve yine ben bu haberi size ballandıra ballandıra anlatmak için buradayım. Öyleyse ne duruyoruz, başlayalım.

Moiraine Sedai ve muhafızı al’Lan Mandragoran’ın, İki Nehir’e geldiğini gördüğümüz bu klip, beni çok mutlu etti. Diziden daha önce gelen görseller üzerinden, dizinin renk paleti hakkında birkaç küçük eleştiri yapsak da gelen bu son klip sayesinde, bu eleştirileri de bir kenara bırakıyorum. Zira gerçekten çok güzel gözüküyor.

Küçük bir köye, muhafızıyla gelen bir Aes Sedai’nin oluşturduğu gerginliği çok verdiğini düşündüğüm Winespring Inn klibi, karakterlerimizin birbirleriyle olan ilk etkileşimlerini göstermesi açısından büyük bir önem arz ediyor. Bir köşede Perrin ve Rand’in, Egwene hakkında konuşmalarını dinlerken hana giren Moiraine’nin; Egwene, Nynaeve, Mat, Perrin ve Rand gibi karakterlerin her birini tek tek süzmesi, onlarda olan farklılığı daha ilk görüşte anladığını hissediyor. Biz de bu karakterlerin birbirleriyle olan uzun macerasını düşündükçe heyecandan çıldıracak gibi oluyoruz tabii.

Öte yandan diziden gelen tek haber bununla sınırlı değil. Dizinin bitmek tükenmek bilmeyen karakter listesi için bir oyuncu daha belli oldu. Ceara Coveney‘nin, Elayne Trakand rolünde olacağı dizide ayrıca Natasha O’Keeffe ve Meera Syal da yer alacak. Fakat şimdilik bu ikilinin hangi karakterleri canlandıracağı resmi olarak açılanmadı. Dizinin ikinci sezonunun da onaylandığını göz önüne alırsak oldukça geniş olan karakter listesinden seçmemiz zor olacak gibi. Yine de önümüzdeki günlerde yavaş yavaş netleşeceğinden eminiz.

Zaman Çarkı dizisi için benim heyecan seviyemi biliyorsunuz, siz ne durumdasınız sevgili geekler? Son gelen klip sizi tatmin etti mi, yoksa hâlâ kuşkularınız var mı diziye karşı? Bunların hepsini yorumlara yazmanızı bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

2 Comments

  1. Muhteşem görünüyor, atmosfer çok iyi olmuş, Rosamund Pike muhteşem, oradaki genç oyunculardan emin olamadım, Rand’i oynayan oyuncu pek olmamış gibi geliyor, inşallah yanılırım.

  2. Burhan Erdemir Reply

    Hiç yoktan iyi dizide Moraine’nin gizliliğinin içine etmişler ya sırf hype yaratmak için.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.