Zaman Çarkı dizisine ne kadar heyecanlı olduğumu bu zamana kadar öğrenmediyseniz küçük bir özet geçeyim, bu diziye benden daha fazla coşan birini bulamazsınız. Serinin uyarlandığı kitap serisinin de büyük bir hayranı olarak, diziye dair çıkan her şey gözüme çok güzel gözüküyor. Yalnız bu konuya hiç de objektif bakmadığımı itiraf etmem gerekiyor. Birçok insanın diziden gelen görsel ve videolar hakkında yaptığı kötü yorumları görüyor ve anlıyorum. Kargaya yavrusu şahin görünürmüş ya, bu dizi de benim yavrum oldu herhalde bir türlü kötü yanını göremiyorum. İnanmıyorsanız gelin, diziden gelen iki tanıtım videosunu hunharca övmemi okuyun.

Gölgedölleri, gün yüzüne çıkıyor!

İlk klipimiz, bir türlü kendilerinden bahsetme fırsatı bulamadığımız Gölgedölleri, Karanlık Varlık’ın hizmetkârları, karanlığın savaşçıları Trolloclar ve Myrddraaller’e yakından bakma şansı tanıyor bize. Karanlık Varlık’ın ordusunun büyük çoğunluğunu oluşturan Trolloclar, Gölge Savaşları sırasında insanların bedenleri dejenere edilerek yaratılmıştır. Öldürmekten zevk aldıkları için önlerine çıkan her şeyi öldürmeye çalışan bu haşin yaratıklar, zorlu maceramızın her adımında karşımıza çıkacak ve bize daha büyük zorluklar çıkartacaklar. İnsanların yerleşim yerlerine saldıran ve acımasızca herkesi öldüren bu kaos makineleri, esir aldıkları insanları da yiyerek yarattıkları dehşete dehşet katarlar. Boyutları ortalama bir insandan oldukça büyük olan Trolloclar, her biri birbirinden farklı bir hayvanın suretine sahiptir. Ayrıca kendi aralarında bir savaş klanı sistemleri de vardır fakat umuyorum ki onu başka zaman anlatacağım.

Videoda tanıtılan bir diğer gölgedölü ise, Karanlık Varlık’ın ordusunun kumandanları olan Myrddraaller idi. Trolloc ordularının başına geçerek, Karanlık Varlık’ın iradesi doğrultusunda onları yöneten Myrddraaller, korkunun ete kemiğe bürünmüş hali gibidirler. Soluk yüzlerinde göz olmaması sizi yanıltmasın, bir Yüzsüz’ün bakışı insanı felç edebilir ve sizi aniden kolay bir ava dönüştürebilir. Gölge olarak karanlık yerlerde istedikleri gibi hareket eden bu amansız düşmanlar teke tek dövüşlerde de oldukça etkilidirler. Öyle ki benim diyen kılıç ustası bir Myrddraal ile karşı karşıya geldiğinde ne olduğunu anlamadan vücudundaki kılıç izlerini sayarken bulabilir kendini. Bu yüzden bir Myrddraal gördüğünüzde karakterlerimizin başının büyük bir belada olduğunu varsayabilirsiniz.

Sahte Ejder Sahnedeki Yerini Alıyor!

Daha önce Zaman Çarkı evreninde büyünün karşılığı olan “yönlendirme” gücünün sadece kadınlar tarafından yapılabildiğini söylemiştik. Karanlık Varlık tarafından Tek Güç’ün eril yarısı kirletildiği için, büyü yapmak isteyen erkekler eninde sonunda deliliğe sürüklenir ve hem kendilerinin hem de etraflarındaki insanların yıkımına sebep olur. Aes Sedailer de bunu engellemek için karşılaştıkları yönlendiren erkekleri güçten yalıtırlar. Fakat kehanetlerde Yenidendoğan Ejder’in, bir kez daha dünyaya geleceği ve tüm insanlığa, karanlık ile savaşılacak son savaşta liderlik edeceğini söylendiği için çağlar boyunca birkaç kendine Ejder diyen, yönlendiren bir erkek ortaya çıkar. Biz de bu insanların sonuncusuna yani Logain’e bakıyoruz.

Her ne kadar Logain Ablar özellikle altıncı kitaptan sonra tarih sahnesine çıkıp büyük işler başarsa da ilk başlarda onu görmemiz, kendisine Ejder diyen insanların başına neler geleceğini görmemiz açısından oldukça önemli. Ayrıca yönlendiren bir erkeğin nelere muktedir olduğunun da en büyük kanıtı kendisi. Bu yüzden dizimizde Logain’i görmek, ilerde karakterlerimizden birinin yaşayacağı karakter gelişimleri bize özet geçecek diyebiliriz.

İşte böyle sevgili geekler. Siz nasıl buldunuz Zaman Çarkı dizisinden gelen yeni klipleri? Diziye olan heyecanınız ne durumda? Yorumlara bekliyoruz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.