Yeni bir Yapmışgeekler’e daha hoş geldiniz. Bu seferki konuğumuzu muhit’ten istek gönderen xef6 belirledi efendim. Siz de şu başlıkta burada yer almasını istediğiniz ünlüleri belirtebilir, siteye aktif katkıda bulunabilirsiniz.

Peki, kim bu konuğumuz? Morena Baccarin. Güzelliği zaten tartışma götürmez, bir kaç geek işinde yer aldığını da biliyordum zaten ama ne kadar fazla geek işinde yer aldığını kariyerine bakmaya başlayınca öğrendim. Lafı fazla uzatmadan, Morena’nın kalbimizde ayrı bir yer edinmesini sağlayan işlerine şöyle bir göz atalım.

 

Firefly + Serenity

Serenity (Joss Whedon, 2005) starring Nathan Fillion, Gina Torres, Alan Tudyk, Morena Baccarin, Adam Baldwin, Jewel Staite, Sean Maher, Summer Glau and Ron Glass – Serenity is the continuation of Firefly TV series [dvdbash]

Evet, yine bir “Firefly” oyuncusunun geek kariyeriyle karşı karşıyayız. Joss Whedon’ın sadece 14 bölüm süren bu uzay western dizisinin bize bu kadar çok yıldız kazandıracağını kim tahmin edebilirdi ki? Diziyi iptal eden Fox edemezdi, etmemiş de tabii. Dizide kaptanımızla uzak-yakın ilişki yaşayan bir uzay eskort kızı olan Inara Serra’yı canlandıran Morena, geek kalpleri de ilk kez güzelliğiyle burada büyüledi. Dizinin devamı olarak çekilen “Serenity” filminde de aynı rolü bir kez daha canlandıracak ve sonrasında başka gemilere (kelime oyununu anladınız mı?) yelken açacaktı.

 

Seslendirme İşleri

JLU_black-canary

Diğer işlerine girişmeden önce animasyon dizi ve filmlerinde yaptığı seslendirmelere bir selam vermek istiyorum. Firefly ile geek camiasında belli bir kitle edinince, DC bu fırsatı kaçırmamış ve farklı animasyonlarda Morena’yı kullanmaktan çekinmemiş. Justice League Unlimited çizgi dizisinde “Black Canary”yi, Batman: The Brave and the Bold çizgi dizisinde Wonder Woman’ın düşmanı “Cheetah”ı ve en son da Son of Batman animasyon filminde de “Talia al Ghul”u seslendirmiş. Oldukça geniş bir yelpaze anlayacağınız.

 

V

Morena-Baccarin-v

İsmini ilk duyduğumda “V for Vendetta”yı dizi yapıyorlar diye bir sevinç geçirmiştim ama işin aslının biraz daha fantastik olduğunu öğrenmem çok sürmedi. Barış için gelmiş gibi görünen uzaylıların çaktırmadan dünyayı istila ettikleri bu dizi ne yazık ki sadece 2 sezon 22 bölüm sürebildi. Uzaylıların esrarengiz, kafa karıştırıcı, soğuk ama yine de güzel kraliçeleri Anna’yı oynayan Morena, burada da oldukça başarılı bir iş çıkarmıştı. Merak edenler için dizi de fena değildi ama büyük beklentiyle izlemeyin.

1 2
Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

3 Comments

  1. Ruşen Akman Reply

    Mentalist’e de birkaç bölüm konuk oldu ama etkiliydi 😉

  2. Kemal Can Andaç Reply

    Stargate’te Claudia Black’in İsavari bir şekilde dünyaya gelen kızını oynuyordu, gıcık bir karakteri vardı. Biraz da Firefly’daki performansını aratmıştı ama Gotham’da iyi toparladı.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.