8. Mahşerin İkinci Atlısı

8

Psylocke da Jubilee gibi, çok popüler olmasına rağmen sinemaya geç gelen bir karakter. Olivia Munn’ın onu oynamak için doğru bir tercih olduğunu düşünmüyorum; ama zaten, bence Horseman’lerden bir tanesi drama kuralları gereği kesin öleceği; diğer üçlünün de ölmeyeceği belli olduğu için, Munn bu filmden sonrasını göremeyecek.

 

9. Mahşerin Üçüncü Atlısı

9

Buraya Angel’ın daha sonraki bir fotoğrafını aldık. İnanılmaz kötü X-Men 3’tekinin aksine, Ben Hardy’nin oynayacağı Angel’ı “bıçak kanatlı” yapmışlar. Bu arada ilginç bir detay, Angel Apocalypse’in Horseman’iydi gerçekten çizgi romanlarda da. Hikayede de kilit bir rol oynamıştı.

10. Mahşerin Dördüncü Atlısı

10

Elbette Magneto. Fragmanın bir yerinde Xavier, Cerebro’dan çıkıp “Oha, herkesi kontrol edebiliyor artık” diyor. Burada kast ettiği muhtemelen Magneto. Apocalypse’in verdiği bonusla, Magneto kandaki demirleri kullanarak insanları da hareket ettirebilmeye başlayacak gibi gözüküyor.

 

11. Bu Ekibe Kendinizi Alıştırın

12

Bu filmden sonra Jennifer Lawrence zaten dönmeyeceğini açıkladı. Hugh Jackman da bir Wolverine daha çekip gidecek. James McAvoy ve Michael Fassbender’in durumları belli değil, ama onlar da efsane niyetli değiller. O yüzden, şu ekibin yanına Storm ve Angel’ı da katın, iyice de alışın. Zira muhtemelen Apocalypse sonrası X-Men filmlerinde esas kadro bu gençlerden oluşacak.

 

12. Adam Boşuna Mı Mahşer?

13

Apocalypse’in gücü, atomlarına tek tek istediği gibi hükmedebiliyor olması. Bu pek çok şeyin yanında, şekil değiştirebilmesini ve kitlesini arttırıp ufaltabilmesini de sağlıyor. Geçen filmde Quicksilver’ı şah eden Singer ve ekibi, Apocalypse’in bu güçleriyle de baya görsel şölen yapacaklar diye düşünüyoruz, heyecanlıyız.

 

13. Koş Quicksilver, koş!

14

Quicksilver’ın geçen filmde tek seferlik bir espri olarak yola çıktığını düşünmek mümkün. Hatta, sadece Ultron’da kullanılacağını öğrendikleri için gıcıklığına bile yapmış olabilirler. Ama ilk sebep her neyse, o muhteşem sahneyle birlikte Quicksilver direkt ana kadroya dahil edilmiş. Burada da Xavier School’da koşuyor ki, büyük ihtimalle Apocalypse’in okula yaptığı bir saldırı, filmin orta yerlerine yakın bir yerde gayet kilit bir sekans olacak.

14. Takke Düştü…

15

En sonunda, paşam kel be! Acaba ne döktü saçlarını? Stres? Mahşer? Ya da güçlerini arttırmak zorunda kaldı, ve bu yüzden de tüm saçlarını kayıp mı etti bir anda? Üçüncüsü en makulü!

 

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.