Dün Jessica Jones‘un dev merakla beklediğimiz fragmanı, en sonunda bizim buralara teşrif etti. Ve biz bir afiyetle yedik kendisini. Dev gazız, dev heyecanlıyız; daha evvelinden de uzun uzun anlattığımız gibi Jessica Jones konusunda dev bilgiliyiz. İzlemediyseniz izleyin hemen!

https://www.youtube.com/watch?v=Qni4n8hwHLU

Bunlarla beraber, huzurlarınıza çıkalım, Marvel’ın kendi dizisine sahip ikinci kadın kahramanının son fragmanını enine boyuna konuşalım istedik. Buyurun!

 

1. Tanıdık Bir Sahne

Jessica Jones Trailer 1

Marvel ve Netflix, fragmanı direkt olarak çizgi romanların giriş sahnesiyle açarak, karakterin kökenlerine dev bir selam çakmışlar zaten. Jessica Jones’u çizgi romanlarda ilk gördüğümüz an, bu sapık emmiyi kapının camından fırlattığı andı, dizide de birebir aynısının yaşanması hoş bir tat bıraktı.

 

2. Luke Cage’in Barı

Jessica Jones Trailer 2

Bu da yine çizgi romanlardan alınmış bir sahne. Mevzubahis mekan, Luke Cage’in barı. Bu da Mike Colter‘ın canlandırdığı Luke Cage zaten. Çizgi romanlarda bu sahneden hemen sonrası, bir tık artı on sekiz bölgesine girer, Jones ve Cage’in de ilişkisi bu muhabbet sonrasında filizlenir. Tabii tanışmaları Jones’un Knightress dönemi, ama onu göstereceklerini pek sanmıyoruz.

 

3. O Randevuda, Bir Başkası Olması Gerekiyordu

Jessica Jones Trailer 3

Bu yol kenarındaki masa, birebir Jessica Jones’un Alias içerisinde çıktığı bir randevudan alınma. Fakat tek bir fark var, çizgi romanlarda o randevuda Jones ve Cage değil, Jones ile Scott Lang, yani Ant-Man birlikteydiler. Carol Danvers’ın aralarını yaptığı ikili, burada kısa süreli bir ilişkiye başlamışlardı. Belli ki oradaki sahneyi, Cage ile birlikte diziye bu şekilde monte edecekler.

 

4. “Been There, Done That”

Jessica Jones Trailer 4

Jones’un bu sözle kast ettiği şey, süper kahramanlık elbette. Jewel adıyla bir dönem süper kahramanlık yapan Jessica Jones, sonradan bu işin kendisine göre olmadığını fark ediyor. Hiç de tipik olmayan bir hikaye seyri var Jones’un, insana da “hakikaten, her süper gücü olan süper kahraman olabilecek kapasitede olamaz ki?” dedirtiyor. Bu lafın burada olması, dizinin Jewel dönemini de içereceğinin ispatı.

 

5. Mor, Sert Bir Renktir…

Jessica Jones Trailer 5

Karşınızda Purple Man. Jessica Jones’un en büyük düşmanı olduğunu söyleyebiliriz. Hatta belki de, kayda değer tek kötü adamı. Aslen bir Daredevil kötüsü olan Purple Man, Jones’un şahsi geçmişinde inanılmaz büyük bir yer kaplıyor. Dizi de belli ki bunun hakkını verecek.

 

6. Elleri Kanlı Jessica

Jessica Jones Trailer 6

Burada Purple Man’in Jones’a yaptırdıklarını görüyor olmamız yüksek ihtimal. Yalnız, söylenmesi gerekiyor ki, orijinal hikayede Purple Man’in Jones’a yaptırdıkları kan içermiyor. Bu noktadan sonra söyleyeceklerimiz spoiler olacaktır, kendinize mukayyet olun. Purple Man çizgi romanlarda Jones’u zihin kontrolüne aldıktan sonra kendisi başka kadınlarla cinsel ilişkiye girerken, Jones’u bunları izlemeye, ve izlerken de kendisiyle sevişmesi için yalvarmaya zorluyor. Aylar boyunca. Dizi bunu ekrana konulamayacak kadar sert görüp hikayeyi zorla işlenmiş bir cinayete çevirebilir. En azından bu görüntü, onu gösteriyor.

 

7. Tahtakale Carol Danvers’ı

Jessica Jones Trailer 7

Karşınızda Patsy Walker; nam-ı diğer Hellcat. Kendisinin aslında çizgi romanlarda Jessica Jones ile bir münasebeti yok. Alias ve sonrasında gelen Pulse ile New Avengers serilerinde Jessica Jones’un kankalığı görevini Carol Danvers üstleniyor. Fakat Carol beyaz perde için ayırtılmış olduğundan, o rolü Patsy’ye geçirecekler belli ki. Patsy de çizgi romanlarda mazisi Spider-Man’den dahi eski olan bir karakter. İlk başta tipik bir “40’lar kız çizgi romanı” karakteriyken, sonradan bir süper kahramana çeviriliyor. Dizi de bu orijine selam durmuş, Patsy’yi eski bir çocuk aktris, yeni süper kahraman olarak eklemiş hikayeye.

 

8. Ne Derse Yapacaksınız, Çaresi Yok

Jessica Jones Trailer 8

Fragman zaten dile getiriyor, ama biz yine de açıklayalım. Purple Man’in gücü, insanları konuşarak zihin kontrolü altına alabilmesi. Ve bu gücünü inanılmaz kepaze şeyler için kullanıyor, çarpıklığının da sınırı yok. Bir restoranda sessizce yemen yiyebilmek için, kendisine yemek yapacak aşçı ve servis edecek garson hariç herkesi birbirine öldürtmüşlüğü var. Dedik ya, Purple Man’den dev tiksinmeye hazır olun.

 

9. Umut…

Jessica Jones Trailer 9

Burada gördüğümüz karakter, Erin Moriarty’nin oynadığı Hope. Çizgi romanlarda bir karşılığı yok, ama belli ki Jessica Jones’un hayatına Purple Man’i tekrar sokma vasfını o üstlenecek. Çok uzun ömürlü bir karakter olacağını sanmıyoruz.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.