Belki de çizgi romanlardaki mazisinin görece dar olmasından; belki de bu darlık içerisinde -daha önce SKA’mızda yazdığımız gibi- bu dar zaman içerisinde ekseriyetle Marvel’ın en klas yazarlarından Brian Michael Bendis‘in elinde yaşamış olmasındandır; bilmiyorum, ama bir sebepten Jessica Jones’a dair dev bir yakınlık hissediyorum. Hemen hemen tüm önemli olaylarına bizzat tanık olmuş, gördüğüm çoğu şeyden de tatmin olmuş biri olarak, Jones benim için baya Hawkeye ve Captain Marvel ile yakın bir yerde. Sevgi olarak olmasa da, tanışıklık bakımından öyle.

O yüzden, Marvel ve Netflix’in Daredevil sonrası ikinci ortaklığı olacak diziyi, yüklü bir merakla bekliyordum uzun süredir. Şu dakikaya kadar duyduğum her şey de benim bu merakımı kamçılamaya yönelikti. Başrolü taa Gilmore Girls‘den, The B– in Apartment 23‘ye kadar severek takip ettiğim Krysten Ritter oynayacak, hikayenin bir köşesinde de Jones’un ruh eşi Luke Cage bulunacaktı. Üstüne üstlük, Marvel ve Netflix, yine kötü adam rolünü kral bir insana teslim etmiş, Purple Man olarak David Tennant ile anlaşmıştı.

Yalnız bu merakımın üzerine, dev gibi, devlet gibi bir Marvel ketumluğu çöktü. Dizinin çıkmasına bir aylık bir süre kalıncaya dek, ne Marvel, ne de Netflix gıdım bilgi paylaşmadılar. Paneller düzenlendi, küçük teaser’lar yayınlandı, röportajlar verildi; ama kimsenin açık ettiği bilgi “sette herkes çok cana yakındı” seviyesinden uzaklaşamadı. Bugüne kadar. Marvel, şunun şurasında Jessica Jones’un 20 Kasım şeklindeki gala tarihine 30 günden az kalmışken, tam fragmanı ilk defa kamu ile paylaştı.

Ve net konuşayım, harika bir fragman olmuş. Ne hikmetse, kendimi buna Star Wars’dan daha bile çok heyecanlanırken buldum; en azından fragman bazında. Detaylı incelemesini en kısa zamanda siteye yerleştireceğiz, ama şimdiden söyleyelim. Belli ki dizi, Alias isimli seriden hiç çekinmeden beslenecek. İnce noktalarına çözümleme yazısında hunharca gireriz, ama şimdilik sadece şunu söyleyelim: Bu diziden öyle alelade bir süper kahraman işi beklemeyin. Jones, alelade bir süper kahraman değil, dizide de olmayacak belli ki…

Ha bir de, Purple Man‘den dev tiksinmeye ve dev rahatsız olmaya hazır olun…

https://www.youtube.com/watch?v=Qni4n8hwHLU

Not: Fragmandaki şarkının adı Of Monsters and Men – Thousand Eyes.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.