Fetty Wap

Fetty Wap

Fetty Wap bu seneki pop kültür bitleri arasında benim en kalbimi kaptırdığım; hiç de bunu itiraf etmekten gocunmuyorum. Trap Queen henüz altı haneli rakamlardayken keşfettiğim bir şarkı olduğundan, evladım gibi bağrıma bastım zaten dünyanın en güzel “eeey” diyen adamını. Jersey’li rapçi daha albüm çıkarmadan dört şarkısıyla (679, My Way, Trap Queen, Again) listelere mühür koymuştu zaten. Amerikan Vine camiası başta olmak üzere tüm internet de onu bağrına basınca –geçen ERB bile referans verdi– mührü tamamlanmış oldu.

 

Justin Bieber

Justin Bieber

Ne yalan söyleyeyim, ben baya “he ya, bitti Bieber” kıvamındaydım. Adam duyup gocunmuş mudur nedir? Bu sene sonlarına doğru değişen o Bieber havasını siz de hissettiniz mi? “irite edici çocuk yıldız” mertebesinden, “tabloid yemi” seviyesine doğru geçen bir beş senenin ardından Bieber bu sene önce Where Are Ü Now ile şöyle bir parmaklarının ucunu daldırdı tekrar sevilebilme ihtimaline, sonra da Sorry ve What Do You Mean? ile balıklama atladı. Menajeri kimse bu sene ona bir ödül verilmeli. Müthiş bir rota düzeltmesi kaydettiler ekipçe.

 

Taylor Swift

Taylor Swift

Arkadaş bu sene ne Taylor Swift yaptı be? Nasıl yani? Yaptığı şarkılar ayrı konuşuldu, sözleri ayrı konuşuldu, internette yaptıkları ayrı konuşuldu; hiçbiri yetmedi bir de üzerine Spotify ve Apple Music ile yaşadığı münakaşalar apayrı konuşuldu. Bilmiyorum farkında mısınız, değilseniz uzun hâlini şuradan okuyun ama, bu sene bir mektup yazarak Apple’a politika değiştirtti Swift. Hayır biz burada yıllardır yazıp çiziyoruz, daha klavyede büyük harfe geçince bunun belli olmasını geçen ay falan ekletebildik lan?

 

The Weeknd

The Weeknd

Hah! Geldik bu senenin en büyük çıkış yapan adamına. The Weeknd’i bilen yıllardır biliyordu zaten. Yaptığı remixler, mixtape’ler asırlardır küçük ama sadık bir kitleye hitap ediyordu. Ama bu sene, n’aptı, n’etti bilmiyorum; bir şekilde öyle bir yükseldi ki pop kültür biti olmayı bırakın, pop kültür onun biti oldu. Ariana Grande’yle yaptığı şarkı inceden kitlelerle onu tanıştırdı, sonra 50 Shades of Grey’e bir parça verdi, o yükseldi. En sonunda da The Hills ve Can’t Feel My Face kombosunu bıraktı sene sonunda. Çok sık olmaz, ama bu sene hakikaten kaliteli bir müzisyen, kalitesine doğru orantılı bir popülarite elde etti Amerika’da!

 

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.