Amerikan çizgi roman karakterleri seneler içerisinde yüzlerce yazar, çizer, senarist, aktör, yönetmen ve hatta mühendis tarafından yorumlandığı için bir noktada sabit ve merkezi bir kimlik sahibi olmayı terk edip mitolojik karakterler hâline evrilirler. Her mitolojik karakter gibi, onların da farklı kültürlerce farklı yorumlamaları olur. Zeus’un Adriyatik’i geçince karşı tarafta Jupiter olması gibi, süper kahramanlar da bazen başka olurlar işte.

Batman de böyle bir karakter. Yıllar içerisinde iki milyar farklı şekilde gördük kendisini. Bu sene kara şövalyenin Viktoryan döneme gidip, Gotham by Gaslight‘ın animasyon uyarlamasıyla 2018 civarında kendini göstereceği haberini almıştık. Daha onu sindiremeden, bombastik bir malumat düştü elimizde: 2018’de bir adet de Batman Ninja filmi gelecek. Kendisi bir anime. Adı da bu. Batman Ninja. Evet. Kendinizi hazırlayın derken şaka yapmıyorduk, bu konseptle barışmanız takriben altı ayınızı alabilir.

ybvxihh7daurcjhh179k

İşleri zorlaştıracak birkaç detay da verelim. Projenin arkasında Kazuki Nakashima ve Takashi Okazaki var. Okazaki’nin ismi muhtemelen anime sevenlere tanıdık gelecektir. Kendisi Afro Samurai‘in mutfağından çıkıp girecek Batman Ninja dünyasına, karakter tasarımcısı olarak çalışacak. Nakashima-san ise Gurren Lagann ve Oh! Edo Robot işlerinden tanıyabileceğiniz bir yazar. İkiliye İngilizce lisanı konusunda yardımcı olmak için de Leo Chu ve Eric Garcia görev yapacaklar.

Proje ile istinaden bildiklerimizin sonuna geldiniz; ancak ne olursa olsun çok enteresan bir film olacağı yüzde iki milyar kez kesin. Bu filmin önümüze düştüğü andan itibaren rafta bekleme gibi bir lüksü yok. Batman çok şekle sokuldu bu dakikaya kadar, ama zannediyorum -şüphesiz kökeninde etkileri büyük olan- ninja kültürüne yedirilmemişti. Siz ne diyorsunuz peki, işe yarar mı bu deney? Güzel olur mu? Tutar mı? Yorumlara yardırın!

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.