Good Omens’ın kadrosu gittikçe genişlemeye, genişletikçe de bizi çığırından çıkartmaya devam ediyor. Prodüksiyonu BBC Studios tarafından üstlenilen ve 2019 yılında Amazon Prime üyelerine özel olarak yayınlanması beklenen dizi önce Michael Sheen (Masters of Sex, The Queen) ve David Tennant (Doctor Who, Jessica Jones) ile başroller için anlaştığını duyurmuştu. Kurban kesecektik neredeyse. Bugün de iyice olayı cıvıttılar. Dizide Cebrail rolünü Mad Men ile ünlenen Jon Hamm’in oynayacağını açıkladılar.

İngiliz fantastik edebiyat dünyasının son elli yılda çıkarttığı en büyük yazarları saymanızı istesek, eminiz Neil Gaiman ve Terry Pratchett‘ın adlarını onuncu ismi saymadan zikretmiş olursunuz. Biri yazdığı Sandman gibi çizgi romanlar ve Amerikan Tanrıları gibi romanlar vesilesiyle adını kitlelere duyurdu, öbürü ise Diskdünya serisiyle milyonlarca hayat değiştirdi. Bu ikili bir araya gelip bir roman yazmışlardı işte vakti zamanında. Adı Good Omens idi. Amazon da bu romanı altı parçalık bir dizi yapma kararı aldı.

Good Omens

Son zamanlarda kurumsal olarak dört bir koldan yaptığı ataklara Amazon Prime Video hizmeti bünyesinde yayınladığı film ve dizileri de ekledi bu güzide şirket, malumunuz. Bunlarla ödül camiasında da büyük başarılar elde ettiler. Kimse henüz onları bir Netflix kadar ciddiye almıyor, ama müthiş işler çıkarttıkları da tartışmasız bir gerçek. Good Omens’ı da o yüzden listeye alıyoruz zaten, üstelik işin içerisinde bir de BBC var.

Ama yani, bu kadro nedir yarabbim? Zaten işin arkasında Pratchett ve Gaiman var. Bu zaten çok gaz. Bir de öteki tarafta kadroya Michael Sheen, David Tennant, Jon Hamm ne demek? Bu arada Hamm’in rolünü kitaplardan tanıyanlar endişelenmesinler, Cebrail’in hikaye içerisindeki önemi dizide arttırılacak. Gaiman, vakti zamanında Pratchett ile birlikte başına oturdukları film senaryosunda meleklerin rolünü genişlettiklerini, bu niyetinin ve arzusunun da dizi vakti gelip çattığında devam ettiğini söyleyip yüreklere su serpti. Ne diyelim? Diziyi beklemek daha güçleşti yani, olup biten bu!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.