Her yeni yılın sonunda konuya bizi iten şey ne olursa olsun, “Bu yıl neler yaptım?” sorusu mutlaka akla geliyor. Bu soruya verdiğiniz her bir cevap ile olumlu düşüncelere yönelip yeni yıl heyecanına kapılmak da bir ihtimal, bir yılı daha geride bırakmanın şaşalı etkinlikler zamanına özgü o hüznüne boyun eğmek de. Fakat ihtimaller bir kenarda dursun, aksini gösteren tüm işaretlere rağmen yeni bir yıla daha ulaştığımız gerçeği değişmeyecektir. Bu da bizi, Geekyapar semalarında yıllar geçtikte değişmeyen bir şeye daha ulaştırır: Konuşmaya, paylaşmaya ve beraber, hep daha iyisini yapabileceğimize olan inancımıza! 

Yılın, bu inancın somutlaşacağı vaktidir: 2022 yılını bizimle beraber uğurlamak için bu yılın YAZI ÇAĞRISI’nı sizlerin takdirine sunuyoruz. Yazı Çağrısı bizim için çok önemli bir etkinlik ve şu an aramızda bulunan yazarlarımız da hikmetlerini, bu yazı çağrılarından aldılar. Çağrımızın konusu da çok net:

  • 2022 Yapımları

Bu yıl uzun zamandır beklediğimiz tonlarca yapımı dünya gözüyle tecrübe ettik dolayısıyla aralarından sadece birkaç tanesini seçmek biraz haksızlık olur gibi hissettik. Ayrıca bu yapımlardan bazıları, yine aynı sebeple çok büyük beklentilerin arasında kaybolan işlerdi ve onları da gözden çıkartmak istemedik. Tür, şekil, nitelik ayırmadan; tek ölçütümüz 2022 yılı içerisinde çıkış yapması olmak üzere, bu yıl size bir şekilde dokunan tüm yapımları çağrımıza katılmak için seçebilirsiniz.

Konu başlığıyla ilgili olarak sınırsız sayıda liste, galeri, makale, inceleme, hikâye vb. gönderebilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz konunun içinde kaldığınız sürece konuyu istediğiniz yöne de çekebilirsiniz. İster bir makalenizle “Yılın en iyi dizisi The Bear’dı” cümlesine bizi ikna edin, ister God of War: Ragnarök’ü yarınlar yokmuş gibi övün, ister “2022’de yayınlanan en iyi şarkılar” listesi yapın; isterseniz de bu yıl çıkan hiçbir Marvel işinin ortalamanın üzerinde olmamasına dair eleştirilerinizi bizimle paylaşın.

geekyapar yazı çağrısı 2022
Elden Ring’den Everything Everywhere All at Once’a kadar, 2022’de size dokunan ne varsa!

Konuyu netleştirdiğimize göre fasulyenin tüm faydalarına geçelim. Kurallarımız aşağıdadır:

  • Göndereceğiniz yazılarda yazım kurallarına uymanızı beklediğimizi söylemeye gerek var mıdır? Bizce siz zaten bunu düşünmüşsünüzdür!
  • Seçtiğiniz yapım/yapımlarla ilgili 300 kelime söyleyecek sözünüz olması şart. En az 300 kelime yazmalısınız. En fazlasını paşa gönlünüz belirlesin!
  • Yazılarınızın tamamen size ait olması ve daha önce başka bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir. Bu konuda özel hassasiyetimiz var, kontrol edeceğiz!
  • Yayımlanacak olan yazıların tasarrufunu Geekyapar.com’a verdiğinizi varsayacağız. Bu nedenle yazılarınıza sürüsüyle düzeltme yapılabilir, baştan bu konuda anlaşalım!
  • Her yazıyı yayımlama sözü vermiyoruz, istesek de veremeyiz. Ancak şöyle bir sözümüz olsun, yolladığınız her yazıyla ilgili dönüş alacaksınız!

Kurallarda da anlaştıysak kim tutar artık bizi? Konunuzu seçin, derdinizi anlatın. Sonra da yazılarınızı editor[at]geekyapar[nokta]com adresine, mutlaka “YAZI ÇAĞRISI / Seçtiğiniz Yapım” başlığıyla gönderin.

Bu günden itibaren 31 Aralık 2022 tarihine kadar yolunuzu gözlüyoruz, yazılarınız geldikçe iletişim kuracağız. Kaleminize kuvvet!

Author

Geekyapar okurları Yazı Çağrısı altında toplaşıyor, belirlenen konularda kalem coşturuyor. Sen de parçası olmak istiyorsan, duyuruları takip et!

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.