Kurgu eserler benim için her zaman diğerlerinden bir adım önde olagelmiştir. İnsanların hayal güçleriyle yarattıkları, gerçek dünyada meydana gelen olaylardan çok daha fazla ilgimi çekiyor. Fakat bazen yaşadığımız dünyada, en uçuk kurgusal eserlerde bile eşine az rastlanan olaylar meydana geliyor. Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde fragmanı yayınlanan ve gerçek olaylardan esinlenilerek, kokain bağımlısı bir ayının hikâyesini anlatan Cocaine Bear filmi de tam olarak bu “eşine az rastlanan” olaylardan bir tanesi. Öncelikle gelin fragmanımızı izleyelim, sonra da izlediğimiz şeyler üzerinden hasbihâl edelim.

İsmi “Cocaine Bear” olan bir filmin dikkat çekmediğini söylemek kesinlikle yalan olur. Fakat fragmanda hepimizin dikkatini asıl çeken şey “Based on true events” yani,Gerçek olaylardan esinlenilmiştir” ibaresi oldu. Bir film için bile absürt sayılabilecek böylesine bir konunun gerçekten yaşandığını öğrenmek beni hem şok etti hem de konuyu daha fazla araştırmaya itti. 1985 yılının Eylül ayında Andrew Thornton isimli bir uyuşturucu kaçakçısının, Georgia’ya helikopterle bir çanta dolusu kokain fırlatmasıyla başlayan olaylar zinciri, bu kokainlere maruz kalan ve giderek bağımlı hâle gelen bir kara ayının aşırı dozdan ölümüyle son buluyor. Günümüzde Kentucky Fun Mall isimli bir yerde sergilenen bu ayının hikâyesi neyse ki Cocaine Bear filminde görüldüğü gibi vahşet içermiyor.

The Hunger Games’deki oyunculuğuyla hatırlayacağımız Elizabeth Banks‘in yönetmenlik denemelerinden biri olan Cocaine Bear’in oyuncu kadrosunda; Keri Russell, Margo Martindale, Ray Liotta, Alden Ehrenreich, O’Shea Jackson Jr., Jesse Tyler Ferguson, Kristofer Hivju, Kahyun Kim, Christian Convery, Brooklynn Prince ve son olarak TikTok videolarından tanıdığım hatta fazlasıyla sevdiğim Scott Seiss gibi isimler bulunuyor. Komedi ve vahşeti tek bir potada eriterek oldukça farklı bir hikâyeyi bizlere sunan Cocaine Bear, beni etkilemeyi başardı. Uyuşturucu bağımlısı bir ayının hikâyesi için sinemaya gideceğim hiç aklıma gelmezdi ama ne yaparsınız, hayat işte.

Talihsiz bir ayının hikâyesini anlatan Cocaine Bear fragmanını siz nasıl buldunuz? Sizi de sürpriz bir şekilde etkilemeyi başardı mı? Yorumlara yazmazsanız asla bilemeyiz.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.