Jump Street serisi böyle nadir bulunan bir elmas gibi benim gözümde. O filmin, o kadroyla böylesine başarılı olmasını o kadar beklemiyordum ki inanamazsınız. Benim gözümde Channing Tatum komik bir adam değildi, Jonah Hill artık yüzünü eskitmişti, konsept de zaten benden yaşlıydı ve aç gözlülük kokuyordu.

217587-22-jump-street-poster1

Yalnız kağıt üzerinde abes gözüken projelerden altın çıkarmanın ustası olan Phil Lord ve Christopher Miller, sonra The Lego Movie’ye yapacakları gibi kulağa çok basmakalıp ve sıkıcı gelen bir şeyden özgün ve zeki bir film çıkarmayı bildiler. Jump Street serisi kendisiyle çok güzel dalga geçen, komedi ve mizahın ayarını harika tutturan bir şaheser olarak çıktı karşımıza.

İşte o yüzden şu gelen habere felaket üzülmüş vaziyetteyim. Television Critics Association’ın yaz basın turuna, The Last Man on Earth’i temsilen katılan Phil Lord ve Christopher Miller ikilisi 23 Jump Street ile ilgili açıklamalarda bulundu. Seriyle ilgili çok çalıştıklarını, kendilerinin hakkında çok heyecanlı oldukları bir senaryo taslağı oluşturduklarını söyleyen ikili; kötü haberi ardından verdi. “Ama muhtemelen bu sefer sadece yapımcı koltuğunda kalacağız”.

21 JUMP STREET

Ben kendi payıma bunu 23 Jump Street için çok kötü bir haber olarak alıyorum. Çünkü 22 Jump Street, finalindeki efsanevi poster silsilesi haricinde mizah olarak ilkinden aşağıda kaldığını hissettiren bir filmdi. Eğer 23 Jump Street’te dokunduğu altın olan Lord-Miller ikilisi de olmayacaksa, film iyiden iyiye tepetaklak aşağıya yuvarlanabilir. Siz ne diyorsunuz peki? Lord ve Miller olmadan Jump Street yürür mü?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.