Bilmiyorsanız, acilen bu açığınızı kapatmanız gerekiyor: Bu sene Back to the Future, yani Geleceğe Dönüş serisinin 30. Yıldönümü. Normalde bu tip efsane olmuş serilerde, 30 yıldönümü kutlanacak bir rakam olarak düşünülmez. Ama Back to the Future için özel bir durum var. Zira serinin ilk iki filmi 1985’in 30 sene öncesi ve sonrasında geçiyordu. Biz de tam, ikinci filmde resmedilen yıldayız. 2015. O yüzden, bu yılın Geleceğe Dönüş mitosu içerisinde yeri büyük.

Yapımcılar da bunun kat be kat farkındalar elbette. Back to the Future’un vakti zamanında Telltale tarafından yapılan episodik macera oyunu PS4 ve Xbox One için tekrar elden geçirilip 30th Anniversary Edition adında 13 Ekim 2015 tarihinde piyasaya çıkacak. Aynı şekilde filmler de özel bir 30. Yıl edisyonuyla Blu-Ray’de piyasaya sürülecekler. Ve o edisyonda, baya ikonik bir kısa film de olacak: Doc Brown Saves the World.

Bu kısa filmin ikonik olmasının sebebi, üçlemede Doc Brown karakterini canlandıran Christopher Lloyd’un 25 sene sonra rolünü tekrar kamera karşısında üstlenmiş olması. Genelde aktörler kendilerini meşhur eden role bir noktadan sonra dönmek istemezler sırf onunla anılmamak için, ama Lloyd öyle derdi olan bir insan değil. Bugüne kadar Back to the Future’ın TV dizisi, oyunu, animasyonu ve hatta lunapark oyuncağına kadar pek çok ürününde Doc Brown’ı oynamıştı. Ama kamera karşısına geçmeyeli, baya uzun bir süre olduğu için, bu kısa filmin önemi yine de büyük.

Kısa filmin konusu hakkında çok fazla bir şey bilinmiyor. Yapımcıların paylaştığı tek detay, bu kısa filmin neden Back to the Future’da gördüğümüz 2015’in, bizim 2015’e benzemediğini açıklayacağı. Bunu ismiyle birleştirince, muhtemelen yine zaman ve mekan çizgisinde bir şeylerin ters gideceğini tahmin etmek güç değil. Açıkçası ne olursa olsun, benim beklentim ne çok yüksek; ne de çok düşük. Ortaya keyifli bir iş çıkacak diye düşünüyorum. Çıkmazsa da canlar sağ olsun, zaten kısa film, nedir? Değil mi?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.