Yani gerçekten, şu işi yapmama rağmen bazen hâlâ bir takım haberlere bakıp derinden şaşırabiliyor olmam bana çok garip geliyor. Her gün aynı ritüeli yaşıyorum, sabah kalkıyorum, internette belirlediğim tüm kaynakları tarıyorum, üzerine konuşmaya değer haberleri ayıklıyorum ve sizlerle paylaşıyorum. Buna rağmen, bazen bazı başlıklar oluyor ki, apışıp kalıyorum karşısında. Neden? Ne zaman? Nasıl? Ve daha da önemlisi, benim nasıl haberim olmadı?

Direkt mevzubahis örneğimize geçelim. Meğerse bir süredir Hollywood’da Death Note animesinin canlı film uyarlaması için bir çaba sarf edilmekteymiş. Bu çabanın arkasında, yapımcı olarak Roy Lee, Dan Lin, Jason Hoffs ve çok acayip bir şekilde Heroes’dan Hiro Nakamura olarak tanıyor olabileceğiniz Masi Oka var. Üstelik filmin yönetmeni dahi belliymiş: You’re Next ve The Guest’i yöneten Adam Wingard.

nat-wolff

Şimdi de senaryosunu Fantastic Four’un ilk müsveddesini kaleme alan Jeremy Slater’ın yazacağı filme bir başrol ismi geçiyor. Variety’nin yaptığı habere göre, filmin yapımcıları ve yönetmeni başrolde olacak Light Yagami karakterini canlandırması için son zamanlarda The Fault in Our Stars ve Paper Towns filmleriyle bir çıkış yapan Nat Wolff ile anlaşmak üzere. Mesele bir dedikodudan çok daha fazlası gibi duruyor, zira Variety’ye bilgi sağlam yerden gelmiş gibi gözükmekte. Filmin çekimleri de 2016’da başlayacakmış zaten.

Dürüst olmak gerekirse felaket derecede orijinal konusuna duyduğum hayranlık haricinde Death Note ile bir ilgim yok. Fakat hayatımda bunun kadar başarısızlık kokan bir proje de görmedim. Tecrübesiz bir yazar, tecrübesiz bir yönetmen ve konuyla ilgili filmlerde zerre mazisi bulunmayan bir aktör bir araya gelmişler; zaten bugüne kadar hiç yapılamamış bir şeye kalkışıyorlar: Bir animeyi, canlı bir Batı filmi olarak uyarlamak. Bana soracak olursanız, bir Dragon Ball faciası daha bizleri bekliyor. Yanılacağımı da hiç sanmıyorum…

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.