2014 yılı, shoegaze dinleyicileri için gerçekten çok güzel bir yıl oldu. Slowdive ve Ride’ın tekrar birleşmesine paralel olarak dünya çapında büyük bir shoegaze revival akımı başladı. Bu dalga dahilinde çıkan en önemli işlerden biri ise şüphesiz The Raveonettes’in sürpriz bir şekilde patlattığı Pe’ahi idi. Geekyapar olarak 2014’ün en iyi şarkıları arasında yer verdiğimiz Z-Boys‘un mevcut olduğu bu şaşırtıcı albüm, geçtiğimiz yazın en tanımlayıcı seslerini içeriyordu. Sun Rose Wagner’ın 2013’te babasını kaybetmesiyle girdiği büyük depresyonun ürünü olarak çıkan Pe’ahi. Raveonettes’ten alıştığımız üzere karanlık fakat garip bir şekilde bir o kadar umut dolu bir işti.

unnamed

Genelde sevdiğimiz gruplar konsere geldiği zaman, amaçları yeni çıkan albümlerini tanıtmaktır. Biz de yüksek ihtimalle o yeni çıkan albümü sevememiş olmamız ve o eski şarkılara aşina olmamızdan kaynaklanan bir durumla ayak süreriz biraz.  Raveonettes’in Pe’ahi’si sayesinde 31 Ocak’ta Salon’daki The Raveonettes konseri bunun istisnası. Pe’ahi grubun belki de en iyi albümü ve biz önümüzdeki günlerde kendisinden bol bol şarkı dinlemiş olacağız.

Bu sebeple sizlere The Raveonettes konserinden önce dinlenmesi gereken 5 şarkılık bir seçki oluşturdum.

31 Ocak’ta Salon’da görüşmek üzere!

Author

14 Yaşından beri oyunlarla ilgili yazıyor, Trgamer, Oyungezer, Merlin'in Kazanı ve daha pek çok platformda yazdı. Arada dizi yazar, şu anda bir kitap yazıyor, insanlık onurunun depresif müziği yeneceği günü bekliyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.