Allah’tan başka bir şey isteseymişiz? Daha geçen gün Lucy Lawless’ın Londra Comic-Con’da Ash vs. the Evil Dead’i tanıtırken verdiği röportajda bir gün Zeyna’nın geri dönmesini ne kadar istediğine dair bir haber paylaşmıştık hatırlayacaksınız. Lawless “Kickstarter mıymış neymiş ona bakalım bir şekilde yapalım” diyerek gazını aktarınca, biz de heyecana kapılmış, “evet ya olsun böyle bir şey!” diyerek evi bacayı yakmıştık. Sanıyoruz birileri dinliyormuş.

xena

The Hollywood Reporter bugün NBC’nin yeni bir Zeyna dizisi için düğmeye bastığı haberini paylaştı. Saygın yayının haberine göre ünlü Amerikan kanalı projeyi orijinal dizinin yapımcıları Rob Rapert ve Sam Raimi ile birlikte geliştirmek istiyor, yalnız niyetleri bir devam dizisi değil, bir “reboot” çekmek. Yani sıfırdan yeni bir Xena: Warrior Princess dizisine başlamayı düşünüyorlar.

NBC iddiaya göre Zeyna için yeni bir aktris bulma peşinde. Aradıkları özellikler ise THR’ın haberinde “yeni nesil için sofistike ve zeki bir süper kahraman” olarak tanımlanmış, ve şöyle de devam etmiş: “Lawless’ın karizması ve büyüleyici özellilkleriyle Katnsis Everdeen’in zekasının birleşimi”. Bu beyan Lawless’a gerizekalı mı diyor tam anlamadık, ama orasını çıkartırsanız biz bu tasvire pek bir mutabık vaziyetteyiz!

Xena_warrior_princess

Yalnız ortada Lawless yeni dizide nerede duracak gibi minik bir problem var. Sonuçta muadili Kevin Sorbo’nun aksine Lawless bugün hâlâ geek dünyası için adı oyuncu listesine yazıldı mı sevindiren isimlerden biri. Kendisi role geri dönmek istediğini de söylediğinden, artık yeni Zeyna dizisi yapıp da onu almamak dev ayıp olur; üstelik bunu isteyen hayranları da küstürür. Belki Star Trek 2009 usulü bir manevra yaparlar, bir devir teslim olur, kim bilir? Bizce çözümünü bulup, ortaya güzel bir iş çıkartırlarsa her türlü izlenir.

Ha bu arada, ek not olarak Lawless’ın Twitter üzerinden “o Zeyna reboot’u dedikodu ya” gibi bir beyanı olduğunu ekleyelim. Yazıyı yine de bunu bilerek yazdık, zira The Hollywood Reporter genelde sağlam kaynakları olmadığı müddetçe kesin konuşmayan bir yayın; Lawless da NBC’nin organik bir parçası değil. Kendisinin haberdar olmadığı gelişmelerin yaşanabileceğini düşünüyoruz. Fakat yine de, kendisinin söylediğini de ekleyelim dedik.

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.