Vakti zamanında Pepsi‘nin yaptığı Uncle Drew reklamını hatırlıyor musunuz? O sıralar daha genç bir yıldız adayı olan Kyrie Irving‘in popülaritesini de çuvalla arttıran reklamlar, Kyrie’nin yaşlı makyajı sürünerek sokaklarda basketbol oynayan vatandaşları trollemesini konu alıyordu. Epey eğlencelilerdi, hatta öyle de hızlı yayıldılar ve etkili oldular ki; Uncle Drew baya baya Kyrie’nin lakabı oldu. Bu yaz da filmi çıkacak. Alın bu da fragmanı.

Filmin konusu gayet düz. Bir sokak basketbolu turnuvası var. Bu turnuvayı kazanmak isteyen temiz kalpli ama basketboldan anlamayan bir adam var. Bu adam efsanevi yaşlı bir amcayı takıma katıyor. O da yaşlı arkadaşlarını getiriyor. Herkes tabii ki bunlarla “yaşlısınız” diye dalga geçiyor, fakat en nihayetinde kazanan tarafın ne olacağı da zor tahmin edilen bir şey olmuyor. Bu kağıt üzerinde çok “meh?” duran bir fikir, ama fragman uygulanışın eğlenceli olabileceğini hissettiriyor insana. Yani gönlümüz yerinden kopmayacak ama, belli ki keyif alacağız izlerken.

Bu durumu sağlayan en önemli etkenlerden biri de kadro. Başrolde Lil Rel Howery‘nin oynadığı filmde rakip karakterimizi Nick Kroll canlandıracak. Filme adını veren Drew Amca’yı elbette Kyrie Irving oynuyor. Sürpriz ise onun topladığı yaşlılar kadrosu. Shaquille O’Neal, Chris Webber, Reggie Miller, Nate Robinson ve WNBA efsanesi Lisa Leslie filmin basketbolcu ekibi. Hepsine yapılan yaşlı makyajı aşırı kötü. Ancak filmin genel olarak sunduğu bir beklentisizlik havası var, bu havada o kötü makyajlar da sineye karışıyorlar. Bunlar haricinde filmin en enteresan oyuncusu da yıldızı geçen sene aşırı yükselen Tiffany Haddish. 

Yani genel olarak görüntü bu. Film ABD’de 29 Haziran günü vizyona girecek. Ülkemizde henüz bir vizyon tarihi yok, en azından IMDb’nin verilerine göre. Fakat Kyrie Irving Türkiye’de tanınan bir sporcu, Shaq’i memleket olarak Semih Erden’e “selamun aleyküm baba” dediğinden beri zaten ayrı seviyoruz; basket de yaygın bir spor… Vizyona girmesi için şartlar müsait geliyor. Bakalım ne olacak. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.