Fallout’un tartışmasız en eşsiz yönlerinden biri; özellikle kolumuzdaki Pip Boy vasıtasıyla haşır neşir olduğumuz, tüm dünyayı saran infografik posterlere hükmeden, oyunun hemen hemen tüm pazarlama görsellerinde kendine ciddi yer bulan Vault Boy maskotu ve onunla beraber gelen 1950’ler çizgisi. Bugün biri “Fallout” dediğinde, aklımıza gelen ilk imza görsel genellikle o.

E malumunuz, tam beş yıllık bir aradan sonra 10 Kasım 2015 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için Fallout serisinin yeni oyunu çıkıyor. Bu da, beş sene sonra tekrar hayatımıza Vault Boy bir görsel mühür olarak girecek demek. Kolay mı, beş senedir bugünü bekliyor oyunun hayranları. Önümüzdeki günler boyunca bol bol Fallout konuşulacak, Fallout yazılacak, Fallout çizilecek.

Kanadalı görsel tasarımcı Peter Slavik de bu çizilmeleri kendince bir çalışmayla başlatmış. DeviantArt üzerinden yayınladığı, kısa süre içerisinde Game Informer, GameSpot derken bizim gördüğümüz AllGamesBeta’ya kadar hızlı bir yolculuk yapan çizimler, internetin favori “mash-up” malzemesi olan –örnek, ya da şöyle örnek, veyahut da şöyle örnek– Disney prenseslerini, hem Fallout tarzında, hem de Fallout evreninde resmediyorlar.

Slavik’in çalışmaları şu şekilde. İşin doğrusunu söylemek gerekirse biz çalışmaların çiziminden, kalitesinden çok; ince detaylarına vurulduk. Belle’in çizildiği karedeki güzel Beast göndermesi, Alis’in Jet Junkie şeklinde resmedilmesi, Ariel – Brotherhood benzeşmesi, Snow White’ın yanındakiler… Biz Slavik’in yaptığını dev takdir ettik. Siz de bir göz atın, bakın bakalım nasıl bulacaksınız?

1 7 6

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.