Geçtiğimiz sene piyasaya çıkan Age of Empires II HD’yi hatırlıyor musunuz? Yüksek çözünürlük grafikler, Steam üzerinden online multiplayer desteği ve achievement’larla gelen HD yeniden yapım o kadar tutmuştu ki kırk yıllık Age of II’ye yeni ek paket çıkartılmıştı. Microsoft altın yumurtlayan kazı kesmek niyetinde olmadığını bir başka Age of oyununu yeniden yapıp, Steam’e çıkarma niyetini açıklayarak cümle aleme kanıtladı.

1396480805-screenshot-harbor

Yukarıdaki ekran görüntüsünden de görebileceğniz gibi grafiksel olarak ciddi bir zıplama var. Steamworks de komple oyuna entengre edilmiş: Workshop desteği, multiplayer desteği, achievement’lar, trading card’lar, cloud save’ler ne ararsanız. Bunların haricinde yeni çağın gereksinimlerine uyacak bir şekilde artık oyunumuzun Twitch desteği de var. Bunların haricinde oyun bildiğiniz Age of Mythology Gold Edition’dan farksız değil, yani hem orijinal Age of Mythology, hem de Titans ek paketi Extended Edition bünyesinde var.

Şimdilik çıkış tarihi spesifik olarak belli değil, sadece Mayıs ayı telaffuz ediliyor. fakat olana kadar, aşağıdaki videoyla kendimizi nostaljiden nostaljiye vurabiliriz. Güzel ülkemizin harika kararları sağ olsun YouTube’a erişememe ihtimalinizi de göz önüne alıp, aşağıya DailyMotion linkini de koyduk. Buyurun efendim izlemeyen kalmasın!


Age of Mythology Extended Edition Trailer by GameSpot

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.