Daha önce de söyledik, samimi bir heyecanımız var Agent Carter dizisi için. Zaten Agents of SHIELD’ın son birkaç aydır sürdürdüğü çizgisini pek bir takdir ediyoruz ve o dizinin Agent Carter’a da bağlanacağını biliyoruz. Bu yetmezmiş gibi dizinin mutfağında Christopher Markus, Stephen McFeely, Joe & Anthony Russo, Jeph Loeb, Kevin Feige ve Louis D’Esposito gibi MCU’nun MCU olmasına sebep olmuş adamlar var. Her şeyi geçtik, Hayley Atwell faktörü mevcut işin içerisinde. Heyecanlanmamız için hiçbir sebep yok yani, en azından o odun “sneak peek” videosunu saymazsanız.

Fakat ortada şöyle bir sorun var, Agent Carter sadece sekiz bölümlük bir dizi olacak. İkinci bir sezonunun gelip gelmeyeceği dahi belli değil. ABC devamlı promosyonlarda “8 bölümlük bir TV event’i” olarak lansman yapıyor, yeni bir dizi demiyor, ya da ilk sezon ifadesini kullanmıyor. O yüzden biraz tadı damağımızda kalabilir. Benim böyle bir kaygım vardı açıkçası, eğer sizin de varsa şu haber bende olduğu gibi sizde de karmaşık duygulara yol açabilir.

9 Agent Carter

Agent Carter’ın ilk bölümü önceden açıklandığı gibi bir saatlik standart bir gala olmayacak. Marvel bugün yaptığı basın açıklamasıyla 6 Ocak 2015’te izleyeceğimiz ilk bölüm bir filme yakın uzunlukta olacak. Buna sevinip, bu özel bölümü Guardians of the Galaxy ile The Avengers: Age of Ultron arasında bize biraz da olsun pansuman olacak bir ara Marvel filmi olarak görmek mümkün. Gelin görün ki bu eklenen bir saat, yoktan var edilmiyor.

Agent Carter artık sekiz değil, yedi bölüm olarak yayınlanacak. Yani karşımızdaki durum tamamen ilk iki bölümün birleştirilmesinden ibaret. O yüzden aslına bakarsanız biraz kötü de oldu bu durum. Ne de olsa ilk bölüm durum n’olursa olsun bir oturuşta izlenecek. Eski şekliyle en azından 8 hafta bizi tatmin edecekti dizi, şimdi ise Hayley Atwell ile geçirebileceğimiz 7 haftamız var. Ne diyorsunuz bu işe geekyaparlar? Böyle daha mı iyi? Oldu mu, olmadı mı? Nedir yorumunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

2 Comments

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.