Dizi dünyasını ne kadar sıkı takip ediyorsunuz, gelen haberlere ne kadar kulak veriyorsunuz emin değiliz ama size bu yazıda bir iyi bir de kötü haberimiz olacak. Aslında bakarsanız sayıları bir de olmayabilir, izlediğiniz dizilerin sayısına göre değişir bu durum. En az bir tane bilim kurgu dizisi takip ettiğinizi var sayarak haberimize kaynaklık yapan Cancelledscifi.com’dan gelen bu gelişmeyi verelim dedik, hazır mısınız?

Agents-of-S.H.I.E.L.D.-S4-Cast-Photos

Öncelikle çoğunuzun bildiği ve hayranlıkla izlediği bir diziyle başlayalım: Agents of S.H.I.E.L.D. Dizimiz, ilk sezonu yayınlanırken izleyicileri kendisine çok bağlayamasa da ikinci ve üçüncü sezonlarıyla birçok insanı ekranlara kitlemeyi başarmıştı. Hatta öyle ki ikinci ve üçüncü sezonları için ciddi anlamda büyük bir reyting oranı elde eden dizi, dördüncü sezonu için birçok hayranın gün saymasına yetecek kadar heyecanlı bir bekleyişe sebebiyet vermişti. E peki sonuç ne oldu? Dördüncü sezon yayınlanmaya başladı, diziye Ghost Rider dahil oldu. Herkes böylesine bir karakterin dizide görüleceği için zaten fazlasıyla heyecanlıyken bir de çatır çatır ilk bölümden olayların merkezinde olması konusunda neredeyse çıldırdı.

100716-agents-of-shield-news

Bölümler ilerledi, haftalar geçti, bir aylık ara verdi. Sonrasında kış finaline girmeden yayınladığı son iki bölümüyle tekrardan karşımıza gelen AoS, beklentileri karşılamada belli ki yetersiz kalmış oldu. Zira birçok izleyicinin aklında kalan soru işaretleri ve dizinin ilerleyişine dair oluşan olumsuz fikirleri engellemeyi başaramadı ne yazık ki. Bu konuda başarısız olarak nitelendirilmesinin yegane sebebi, aslında bizi önceki sezonlarda tırnaklarımızı yedirecek kadar harika ilerleyişi ve inanılmaz hypelayışıydı aslında. Çünkü o Agents of SHIELD’dı, bu kadar güzel giden, bu kadar yükseklere çıkan bir dizinin kış finalinin ortalama üstü olması izleyicileri üzerdi. Zaten öyle de oldu, izleyiciler üzüldü, beklentilerini karşılamayan bir kış finalinden dolayı oturup konuşur oldular.

Dizinin kendinden konuşturan tek özelliği beklentilerin altında kalan kış finali olmadı elbette, düşen reytingler de bu hususta önemli bir rol oynadı. Zira üçüncü sezona oranla izlenme sayısında düşüş yaşayan dizinin, şu sıralar iptal olup olmama konusunda kararsızlık yaşandığına dair birtakım söylentiler ortalıkta dolaşıyor. Ne kesin olarak beşinci sezon onayını aldı, ne de net olarak iptal kararı verildi: Şu an tam da bıçağın sırtında dengede duruyor Agents of SHIELD. Eğer bir aylık kış arasından sonra LMD sezonuyla reytinglerini eski şanına kavuşturamazsa, muhtemelen iptal olmasına dair ihtimaller bir hayli kuvvetlenecek. Fakat yine de şimdilik bu sadece bir söylenti kıvamında, henüz hiçbir şeye bel bağlamamak en iyisi.

izombie_wallpaper__1920x1080__by_ditzydaffy-d9gjxbf

Agents of SHIELD gibi henüz kararsızlıkta olan diziler arasında The Last Man on Earth ve Scream Queens de yer alıyor. Tam anlamıyla iptalinde karar kılınanlar ise Braindead ve The Leftovers gibi diziler. İptal edilmemesine rağmen bu uğurda son çırpınışlarını sergileyen dizilerimiz ise The 100, Grimm, iZombie, The Originals, Salem, The Shannara Chronicles ve Wynonna Earp olarak görülmekte. Cancelledscifi.com’da yer alan bu listenin daha uzun ve kapsamlı haline ulaşmak isteyenler için şuraya bir link bırakalım, dileyen çok duyulmamış dizilere de bakabilsin bu sayede.

Agents of SHIELD odaklı iptal kararı eşiğinde olan ve iptal olan diziler haberimiz için sizin düşünceleriniz neler? Hangi dizileri sıkı takip ediyordunuz, hangisinin haberi sizi derinden üzdü? Sizce Agents of SHIELD iptal olabilir mi? İhtimaller dahilinde mi? Siz iptal olsun ister miydiniz? İptal olursa onun yerini dolduracak bir dizi ne olabilir? Bütün bu soruların cevapları sizde, oturduk bekliyoruz vallahi bak!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.