Agents of S.H.I.E.L.D. olduğu bir çok şeyin yanında çok net de bir dizi aynı zamanda. Yapabileceklerinin sınırının farkında ve vaatlerini buna göre abartıya kaçmadan veriyor. Bu sayede de sezonlardır bizi hiç hayal kırıklığına uğratmadan devam ediyor işte. Bu bir dizi için önemli bir özellik çünkü televizyon görünenden daha fazla sınıra ve kelepçeye sahip bir platform. Çoğu dizi bazen bunu unutup kaldırabileceğinden daha büyük bir yükün altına girebiliyor. Bu da seyirci için hayal kırıklığı, dizi için hüsranla sonuçlanıyor.

Agents of S.H.I.E.L.D. bu yılın bombası olan Ghost Rider’ı bizlere duyurduğunda aynı hataya güvendiğimiz dağ da mı düşüyor diye düşündüm. Sonuçta Ghost Rider her ne kadar başarısız da olsalar iki sinema filmine sahip bir karakter. Ayrıca Agents of S.H.I.E.L.D.’ın şimdiye kadar ağırlamadığı kadar büyük bir isim. Aynı zamanda aksiyona girdiği her an ciddi görsel efektlere de ihtiyaç duyacak, en azından göz zevkimizi mahvetmeye yemin etmedilerse. İşte tüm bu sebeplerle Ghost Rider fikri beni heyecanlandırdığı kadar endişelendirdi de.

Agents-of-SHIELD-Season-4-Logo

Sonrasında Agents of S.H.I.E.L.D.’da yer alacak Ghost Rider hakkında detaylı bilgiler düşmeye başlayınca heyecanım stabil kalıp endişem azalmaya başladı. Önce Ghost Rider’ın Robbie Reyes olduğunu öğrendik ki bu ismin ağırlığını biraz azaltıyordu. Reyes’in sürdüğü aracın motorsiklet değil de otomobil oluşu da görsele efektin zorlayıcılığını kısıyordu. Karakter afişi, aracın videosu derken de iyice ısındık zaten Ghost Rider’a. Şimdi de içimizde kalan az biraz endişeyi kesip atacak bir teaser yayınladı dizinin kanalı ABC.

Teaserda Ghost Rider içindeki iblisi çıkarıp gaza bastığında arabanın nasıl bir hal alacağını görüyoruz. Açıkçası muhteşem gözüküyor! Aracın zincirlerle bağlanmış bir adamın üstüne sürülüyor oluşu da bize Ghost Rider’ın yumuşatılmayacağını hissettiriyor. “Denir ki; Sürücü seni yakarsa, ruhunu da yakar.” sözü ise karizmaya karizma katıyor. Artık geriye tek bir soru işareti kaldı yeni Ghost Rider’ımızla ilgili: Sürücü aracı dışında iblisi açıpa çıkardığında nasıl gözükecek? Tahmin ediyoruz ki dizi bunu fragmanlarda göstermeyecektir. Aynı Hive’ın gerçek yüzü gibi, Ghost Rider’ın iblisini de bölümlerden birinde göreceğiz. Eğer bu sınavı da verebilirse Ghost Rider için pek bir şey kötüye gidemez.

Biraz da sizin yorumlarınızı duyalım. Ne dersiniz, oluyor mu bu Ghost Rider?

Author

Lord olmak için yola çıkan gariban geek kendini bir anda yazar olarak buldu. Geek kültürüyle küçük şakalaşmalarını, sinemayla flörtlerini yazıya dökmek için burada. Muhitte Geek_Lord olarak bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.