Az buçuk şu satırlarda bir sohbetimiz olduysa bugüne kadar, benim nezdimde yaratıcısının tutkusuna dayalı işe ne denli kıymet verdiğimi fark etmişsinizdir muhtemelen. İyi iş yapmanın tek yolunun bu olduğunu düşünüyor değilim. Ya da her bu tip bir tutkuyla ortaya konulan işin de iyi olacağını iddia etmiyorum. Ama işte çok da yapılan işle alakası olmayan, dışarıdan oluşmuş bir komiteyle iyi bir sanat eseri çıkacağına dair şüphem büyük. Pek de ilgimi çekmiyor bu tip işler.

O yüzden, Marvel Cinematic Universe’in geniş ağı içerisinde en merakla beklediğim filmlerden bir tanesi Guardians of the Galaxy Vol 2 şu an, ki bunu ilk filme öyle çok da coşmamış bir insan olarak söylüyorum. GotG 2 beni heyecanlandırıyor, çünkü an itibariyle yazımı ve yönetmenliği tek bir kişiye teslim edilmiş, evrenden de görece tecrit edildiği için doğru bir özgürlüğe sahip tek MCU filmi o. Yani belli bir pozitif beklentim var zaten. Ekstradan bir de aktörünün çıkıp dağ taş övmesi gerekmiyor… Ama övüyor işte.

 

Chris Pratt geçtiğimiz gün bir röportaj verip, şu beyanı kullandı arkadaşlar, kelimesine dokunmadan çeviriyoruz: “Burada mübalağa kullanmıyorum. Bence bu gelmiş geçmiş en büyük seyirlik film olacak”. Bakın, dikkatinizi çekiyor ve altını çiziyorum: Ben düzenli olarak Hollywood aktörlerinin filmlerini övüşlerini dinliyorum, böyle bir çıta koyan görmedim. Bu da Vin Diesel’in, filmi izledikten sonra Facebook’a resmen ambale olmuş hâlini koyduğu videodan sonra gelince, insan ister istemez bir “n’oluyor lan?” oluveriyor.

Yani gerçekten, ne çektiniz abim siz orada? Diesel baya üzerinden tır geçmiş gibiydi, Pratt de hiç nazardan korkmadan, “Aman beklenti yaratırsak şimdi kötü olur” diye tırsmadan girişiyor ki; zaten ilk filmden ötürü dev bir hype var filmin üzerinde. Acaba n’aptın sen Gunn? Bakın, samimi merak ediyorum ben bu övgülerden sonra. Bu iyi bir şey değil, ama bir yandan gerçekten hype’ın altında kalmayacak o işlerden biriyse, o zaman oyunu da değiştirir komple. Allah Allah, nedir ya?

Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.