Bir yandan yavaş yavaş dizilerin sezon finalleri yaklaşırken, bir yandan da gelecek sezonla ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Marvel dizilerinin yapımcılığını ve bir kısmının da yayıncılığını yapan ABC’den de yeni sezonlarıyla ilgili haberler elimize ulaşınca hemen sizinle paylaşmak istedik.

İlk haber, MCU’da giderek kendine daha fazla yer bulan dizimiz Agents of SHIELD’dan geldi. Dizi ne mutlu ki 3.sezonuyla da ekranlarımızı şenlendirmeye ve Marvel filmlerindeki soru işaretlerine cevap vermeye devam edecek. Zaten anlattıkları Inhumans hikayesinin 2019’a kadar devam edeceğini düşününce iptal etmeleri büyük bir sürpriz olurdu. Dolayısıyla hemen diğer haberimize geçiyoruz.

AoS1-625

İkinci haberimiz Agents of SHIELD’ın sezon arasında yayınlanan ve genel olarak olumlu eleştiriler alan Agent Carter’ın da gelecek sezonu için seçilmesi. Bu haber biraz sürpriz oldu, çünkü olumlu eleştirilere rağmen izlenme oranlarının kanalın beklentilerinin altında kaldığı ve yeni bir sezon görmemizin zor olduğu haberleri sosyal medyada fazlaca yer almıştı. Diziyi yine sezon arasında az sayıda bölümle görme ihtimalimiz yüksek.

Açıkçası Agents of SHIELD’a kıyasla daha fazla beğendiğim bu dizinin geri dönüşüne fazlasıyla sevindim. Birinci sezonu hem verdiği sosyal mesajlarıyla, hem geçtiği dönemi ele alışıyla, hem de MCU ile paylaştığı bağ ile oldukça başarılı bulmuştum. Yalnız umarım bu sefer ilk sezondakine benzer konuları işlemek yerine SHIELD’ın kuruluş aşamasına daha fazla ağırlık verirler. Hem dizinin kendini tekrar etmemesi, hem de daha fazla merak uyandırması açısından böylesi bir değişikliğin gerekli olduğu görüşündeyim.

agent_carter

Üçüncü haberimiz ise Agents of SHIELD spin-off dizisinden geldi. Maalesef gelen haberler dizinin yayın listesinde yer almadığı yönünde. Neden seçilmediği yönünde bir açıklama yok. Yani yeni bir Marvel dizisi yayınlamak istememelerinden mi yoksa dizinin kendisini beğenmedikleri için mi yeni sezona dahil etmedikleri bilinmiyor. Bu şu an net olarak projenin iptal edildiğine işaret etmiyor; ama yine de en azından şimdilik bir ses seda yok.

Alakasız bir ek olarak ABC’nin şahsi zevklerim arasında yer alan Castle ve Modern Family dışında, Once Upon a Time, Secrets and Lies, Black-ish, Fresh Off the Boat, The Goldbergs, The Middle, Galavant, Grey’s Anatomy, How to Get Away with Murder, Scandal, Nashville, American Crime, The Bachelor, Dancing with the Stars, Shark Tank, 20/20, American’s Funniest Home Videos, and Beyond the Tank dizileriyle de yeni sezon için anlaştığını ekleyeyim.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

4 Comments

  1. İkinci sezonda The Winter Soldier olcak gibi şeyler dolaşıyordu bir ara. Reyting istiyorlarsa tek yapmaları gereken bu 😀

  2. Mehmetcan Yapar Reply

    Şu an Agent Carter’ın yenilenmesinden çok spin-off’un ihmal edilmiş olma ihtimaline seviniyorum.

    Ancak hala akıbeti belli olmayan 1 süper kahraman dizisi daha var. Umuyorum Punisher değildir. Amerikan kablolu yayın sansürüyle kendi dizisi olmasındansa, Daredevil’ın ikinci sezonunda yardımcı karakter olmasını yeğlerim.

  3. Enki Bircan Reply

    Hem Agent Carter hem de American Crime geri dödüğüne göre, bence bu sezonları ikisinin de final sezonu olacak, Marvel da bir sonraki sene John Ridley ile büyük ihtimalle Cloak and Dagger dizisi yapıcak.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.