Agents of SHIELD çok uzun bir hasretlik yaşattı bize. Çok. Aynı geçen sezon olduğu gibi, bölümlerine ara ara Şükran Günü, Noel, Kabotaj Bayramı, Dünya Muslukçu Atlar Günü gibi okazyonlarda tatil vermek yerine, bir Agent Carter sokuşturup kaçtı ortamdan, pir kaçtı. Vallahi özledik. Billahi özledik. En sonunda gelince de bayram edeceğimizi biliyorduk, ama dizi yeni bölümüyle ortama fırtına gibi girince; bayramın da yanı sıra bir de bu yeni yarımsezonda birçok şeyi tırnaklarımızı yiye yiye bekleyeceğimizi anladık. Bizce bu altı şey, bu yarımsezon bizi mest üstüne mest edecek. Bakın, görün!

 

1. Yeni SHIELD Resmiyeti

Agents of SHIELD S03E11 President

Dizinin yeni bölümüyle yaptığı en acayip şeylerden biri, geçtiğimiz bir buçuk sezonun temel koşullarından birini değiştirmesi oldu. Winter Soldier‘ın elem olaylarından beri gayrıresmi bir şekilde ortada dolanan SHIELD, yeni bölümle Amerikan başkanından bizzat onay aldı. Eski SHIELD gibi göz önünde resmi bir örgüt olmayışı, daha ziyade varlığı devlet tarafından tanınmayan ama yine de resmi parametrelerce hareket eden bir örgüt oluşu dizinin hem hikayesel olarak elini kuvvetlendirecek; çünkü artık orada “nereden buluyorlar bu kaynakları?” sorusu yok; hem de MCU devamlılığına gayet nokta atışı vaziyette oturuyor. Talbot‘ı tekrar hikayeye dahil edişi de cabası!

 

2. Most Wanted Bağlantısı

Agents of SHIELD S03E11 Mockingbird Hunter

Marvel yeni dizisinin sinopsisini yayınlamakla iyi mi etti, kötü mü etti bilmiyoruz; neticede bir spin-off’u önceden açıklamanın dizinin şaşırtıcılığına vurduğu keti Arrow ve Flash’te gördük. Bir noktada Mockingbird ve Hunter‘ın bir şeylerden kaçacağını, SHIELD’dan kopacağını da biliyoruz. Bu bölüm de açıkçası Kolombiya polisi tarafından yakalandıklarında “aha bak” hissiyatı yaşadık. Bu olmadı. Dizide en merakla beklediğimiz şeylerden biri, hikayenin nasıl ikilinin Most Wanted’ına bağlanacağını tespit etmeye çalışmak olacak.

 

3. Hive

Agents of SHIELD S03E11 Ward

Jed Whedon ve Maurissa Tancharoen‘in Grant Ward karakteriyle yaptıkları gerçekten de inanılmaz. Diziye çok sıradan ve tipik bir “Ajan Yakışıklı” olarak başlayan, akabinde HYDRA twistiyle birlikte Lokimsi bir “iyi mi kötü mü tam çözemiyorum” karakterine evrilen; Agent 33 ile ilişkisi sonrası ciddi anlamda “Allah belasını versin ne iğrenç adam bu” mertebesine yükselen Ward’la, bu sezon o çığırı da açtılar. Ward’ın içine giren şeyin, çizgi romanlarda bir HYDRA deneyi olan, burada ise “İlk Inhuman” olarak uyarlanmış Hive olacağı doğrulandı. Onu bu yarımsezon izlemek inanılmaz keyifli olacak.

1 2
Author

Geekyapar'ın yazı işleri şövalyesi. Uluslararası İlişkiler okudu, okula girmeden önce yaptığı işi yapıyor. Küçükken "Büyüyünce ne olmak istiyorsun?" diyenlere yazar diyordu. Tüm internette bulmak için: @acyberexile.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.