Bugün bu haberi yazmadan önce fark ettim; sıklıkla sinema için gişe haberleri, televizyon için reyting haberleri paylaşıyor ve bu bilgilerin istatistiki olarak bizi ne kadar cezbettiklerini konuşuyoruz; ama ne hikmetse çizgi roman satış rakamları üzerine pek kelam etmiyoruz uzun bir süredür. Bunu bugün değiştirelim dedik. Resmi rakamlara göre Ağustos ayı içerisinde Birleşk Devletler’de en çok satılan yirmi çizgi romanı şöyle aşağıya iliştirdik.

STar Wars 8

Öncelikle belirtmemiz gereken bazı özel noktalar var. Bunlardan ilki, bu çizgi romanların sadece tekil sayıları kapsıyor olması. Amerika’da “Trade Paperback” denilen ve birden fazla sayının toplanıp piyasaya sürülmesi anlamına gelen kompilasyon romanlar bu listede yoklar. Aynı şekilde bunlar dijital rakamları da içermiyorlar. Yani yüzde yüz net bir tablo değiller, ama en azından ortaya bir resim çiziyorlar.

Peki o resim neye benziyor? Bir şey çok net, Marvel Secret Wars ile başlayan üstünlüğünü hunharca sürdürüyor. İlk 20’de beş DC Comics, bir de Image sayısı dışında geri kalan 14’lü tümden Marvel eserleri. Bu arada Secret Wars içerisinde hangi alt serilerin tuttuğunu da net görmek mümkün. Bizim de çok beğendiğimiz Civil War serisi, Old Man Logan ve Renew Your Vows ile birlikte stabil bir şekilde satmayı sürdürüyor. Bu arada tüm listeye göz atınca, tutmayanları da görmek mümkün. Red Skull, Weirdworld ve Captain Marvel and Carol Corps listenin dibindeler.

Batman 43

Biz yine de lafı uzatmayalım. Gelin, Ağustos ayı içerisinde en çok satan 20 çizgi romana şöyle bir bakalım. Buyurun.

20. Infinity Gauntlet #3

19. Deadpool’s Secret Secret Wars #4

18. DC Comics Bombshells #1

17. Hosue of M #1

16. Harley Quinn #19

15. Amazing Spider-Man #20.1

14. Justice League of America #3

13. Civil War #3

12. Star Wars: Lando #3

11. Old Man Logan #4

10. Star Wars: Lando #2

9. Civil War #2

8. Justice League #43

7. Walking Dead #145

6. Amazing Spider-Man: Renew Your Vows #4

5. Amazing Spider-Man: Renew Your Vows #3

4. Darth Vader #8

3. Batman #43

2. Star Wars #8

1. Secret Wars #5

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.