Wonder Woman her zaman DC’nin en önemli silahlarından biri olmuştur. Böylesi güçlü bir karakter olması bir yana, dişi bir karakter olarak DC’nin büyük üçlüsünden biri olması hele zamansal süreci düşünürsek büyük bir olay. Bugün artık efsaneler arasında yerini almış olması da sürpriz değil zaten.

Haliyle karakter büyük olunca DC’nin yeni oluşturmaya başladığı DCEU (Extended nedir, hala anlamış değilim) içerisinde de rolünün önemli olması kaçınılmazdı. Ama ne yazık ki, Gal Gadot gibi güzelliği tartışma götürmese de, oyunculuk olarak karakterin ağırlığını taşıması konusunda şüpheler uyandıran bir tercih yapılması ne yazık ki benim -ve nice geek’in- filmle ilgili beklentilerini düşürmüş, kendisini heyecan sıralamasında Aquaman’in altına indirmişti. Tabii ilk sınavını BvS’de verecek olması sebebiyle, aslında bütün bu olumsuz düşünceleri bertaraf etme potansiyeli olduğunu da ekleyelim.

Wonder-Woman

Yine de tabii ki Warner riski minimum kılmak için çalışmalarını sürdürüyor. Chris Pine’ın Steve Trevor rolünü almasından sonra filmin kötülerinde de büyük isimleri göreceğimiz konusunda haberler gelmekte. Heroic Hollywood’un haberine göre, filmin iki önemli kötüsü olacak olan Savaş Tanrısı Ares ve Büyücü Circe rolü için geek aleminde tanımayanları dövdüğümüz Sean Bean -kendisinin karakterinin öleceği ile ilgili bir geyik bekliyorsanız çok beklersiniz- ve Eva Green düşünülmekte. Henüz ortada bir kesinlik yok ama çekimlere kasım ayında başlanması planlandığını düşününce yakın zamanda resmi bir şeyler duyarsak da sürpriz olmaz.

Tercihlere bakarsak, iki isim de son derece mantıklı ve hatta iddialı görünüyor. Bilen bilir Wonder Woman’ın orijin hikayesi son derece mitolojiktir ve Sean Bean’in de bu tarz rollerde hem deneyimli, hem de başarılı olduğu su götürmez bir gerçek. Ares’in de hikayede ağırlıklı bir karakter olmasından dolayı, beklentileri karşılama konusunda daha uygun birini düşünmek zor. Eva Green’in ise güçlü kötü kadın karakter rollerinde harikalar yaratmasıyla bilindiğini düşünürsek, Wonder Woman’ın baş kötüsü olmak için yaratıldığını söylemek yanlış olmaz sanırım. Onun da bu tip filmlerde deneyimli olması da artı puan tabii.

ww-ares-circe

Tek sıkıntı oyunculuğu halihazırda sorgu konusu olan Gal Gadot’un bu büyük oyunculara -özellikle Eva Green’e- karşı oynaması kendisini daha sırıtır hale getirme olasılığı. Bir de bu oyuncuları benzer rollerde çok fazla görmüş olmak var. Ama onun dışında bu oyuncu tercihlerine itiraz edebilecek biri olacağını düşünmüyorum. Yine de usuldendir, ben sorayım, ne düşünüyorsunuz sevgili geekler bu tercihler hakkında?

Bu arada; Sean Bean’le sadece tek filmlik anlaşma yapacaklarını söylersek yanlış olmaz sanırım. Demek ki Ares devam filminde yok. Koskoca Savaş Tanrısı olarak da ölürse “Yuh artık” derim. Filmin twist’i olarak Sean Bean’in ölmemesini tasarlamışlar. Sırf Ares’in nasıl öleceğini merak ettiğimiz için bile izlenir.

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.