Bayramıydı, E3 konferansıydı, kişisel işlerimizdi derken dizi dünyasındaki gelişmelerden biraz geride kalmışız güzel geekler. Bu yüzden de hem kendimizi affettirmek hem de çoğunluğunuzun ilgileneceğini düşündüğümüz birtakım dizi haberleriyle çıkageldik. Her biri için ayrı ayrı yorumlarınızı da bekliyoruz bak!

1) İkinci Russian Doll Dalgasına Hazırlanın!

Funny-Tweets-About-Russian-Doll-Netflix-Series

Hatırlarsanız Şubat ayında Netflix’in yayınladığı Russian Doll dizisi hakkında şöyle bir yazı yazmıştık. A kalite oyunculukları ama çuvallayan bazı noktalarıyla tüm yönlerini ele alıp incelemiştik. Yazıyı okuduysanız zaten vakti zamanında da ikinci sezonunun gelip gelmeyeceğine dair düşüncelerimizi de belirttiğimizi görebilirsiniz. Ama yine de hatırlatalım sizlere: Gerek var mı?

Russian Doll, ele aldığı konu açısından birden fazla sezonla ilerleyecek türden bir dizi gibi değildi. Zaten daha ilk sezonda ufak tefek boşluklarıyla bu konuda kendini ispatlaması için biraz daha çabalaması gerektiğini göstermişti bizlere. İnanın neden böyle bir karar alındı bilmiyoruz, ancak Natasha Lyonne’u biraz daha izlemek için hiç de hayır diyeceğimizi düşünmüyoruz bu ikinci sezon fikrine.

Şimdilik sadece sekiz bölüm olacağı biliniyor, başka bir bilgi yok maalesef ikinci sezon hakkında. Haberler için beklemede kalın!

2) Filmi Yetmediyse Bir De Dizisi Yolda, Dune Severler Coşun!

dune 1

Denis Villeneuve tarafından bombastik bir kadroyla film olarak uyarlanan Dune serisi, bir de televizyonlara geliyor ey ahali! Evet, filmi henüz izleyiciyle kavuşmamışken dizi projesinin duyurulması inanılmaz umut verici ve heyecanlandırıcı bir gelişme, biz de size katılıyoruz. Gerçi Dune‘un 2000 ve 2003 yıllarındaki iki farklı televizyon projesinin olduğunu göz ardı etmemek lazım; ancak filme dair gelişmelerden dolayı Dune‘a gelecek herhangi bir şeyin inanılmaz coşkusuna kapılmadan edemiyoruz ne yazık ki.

Dizinin adı Dune: The Sisterhood. Bene Gesserit olarak da bilinen gizemli bir kadın topluluğu hakkında olacak. Zihinsel ve bedensel anlamda oldukça güçlü olan bu kadınların, The Imperium’un entrikalarını savuşturduğu ve yerli halkının Dune olarak bildiği Arrakis gezegenine doğru olan yolculuklarındaki planları bilinmekte. Zaten yönetmen Villeneuve da, Bene Gesserit’in ilgisini fazlasıyla çektiğini ve bu topluluğunun televizyon için ne kadar güçlü ve dinamik bir kadın temsili olacağını belirtmiş.

3) Jane The Virgin Dizisi Ahlakımızı Bozuyormuş, Vay!

jane-the-virgin-season-5-netflix-release-schedule

Gün geçmiyor ki ekranlarımız bir başka “kötü örnek” sebebiyle yasaklanan ya da ceza yiyen dizilere ev sahipliği yapmasın… Fox Life olarak yayın hayatına devam eden ve Türkiye’de birçok yabancı diziyi yayınlayan kanal, RTÜK’ün son toplantısında alınan bir karara göre idari para ve program durdurma cezası aldı. Bunun sebebi ise Jane The Virgin isimli bir dizi.

Evet, sahiden. BirGün Gazetesi’nden aldığımız haberden birebir alıntı yaparak söylüyoruz: Jane The Virgin dizisi, “milli ve manevi değerleri hiçe sayması, çocuk ve gençlerin fiziksel ve ruhsal gelişimlerine olumsuz etki etmesi” sebebiyle bu cezaya ön ayak olmuş. Hatta öyle ki “eşcinsel ilişkilerin ekranlarda görülme sıklığı arttıkça çocuk ve gençlerin bu ilişkileri normalleştirmesine, duyarsızlaşmalarına ve toplumun ahlaki değerlerinin yozlaştığına” karar vermiş RTÜK.

İnsan gerçekten de hayret ediyor!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.