Casting haberleri normalde bizi heyecanlandırır, filme olan motivasyonumuzu arttırır, hatta bazen filme gitme sebebimiz olur. Bugün ki haberimiz öyle değil. Ridley Scott’un Prometheus’un devamı olarak başlayıp, tam teşekküllü Alien filmine dönüşen, hatta Neill Blomkamp’ın resmi Alien 5 filmini de ezen Alien: Covenant’la ilgili zaman zaman (şurada şurada şurada) soru işaretlerimizi paylaşmıştık. Şimdi bunların üstüne tuz biber eken bir oyuncu seçimi haberi geldi ki, “Yok artık” dedirtti.

The Wrap’in haberine göre yeni filmin oyuncu seçimleri devam ederken komik, şaklaban, sert mizah rollerinin adamı, Pineapple Express, Tropic Thunder, This is the End gibi sulu komedi filmlerinden tanıyor olabileceğiniz Danny McBride filmde önemli bir rol için 20th Century Fox ile görüşme halindeymiş. The Wrap’in yazarı bu rolün McBride için kendisininin oyunculuk hünerlerini göstermek ve Scott gibi önemli bir yönetmenle çalışmak için önemli bir fırsat olduğunu yazmış. Bu yoruma katılıyorum, bu film McBride için komedi filmlerinden ciddi oyunculuğa geçmek için güzel bir fırsat, ona şüphe yok.

kennypowersalien-169126

Peki film için? Şimdi adamı komedik yeteneği için aldıklarını varsayalım. Alien filmleri farklı bilimkurgu’lar gibi, “yanda bir mizah unsuru karakter bulunsun” diyen bir seri değildir ki. Bilakis filmler o mizah anlarının olması gereken yerlerde sessizliği, sakinliği, durağanlığı kullanarak sizi germeyi hedefler, eğlendirmeyi değil. Bu filmin hayranları da “Filmin mizah dozajı düşük” diye şikayet etmezler zaten. Yeterince geriyor mu, germiyor mu diye bakarlar. O olmadı, adamın önceki rolleri burada böyle bir gerginlik verebileceğinin ışığını gösteriyor mu? Hayır. Kaba saba bir karakter ve mizahı da hep sertlikten geçiyor. Yani normal bir rol için alınmışsa da iyi bir tercih gibi durmuyor.

Tabi bunlar sadece genel konuşmalar. Scott’ın önemli bir yönetmen olduğu, bazı komedyenlerin dramada da tadından yenmeyen işler çıkarttığı gerçekleri de var. Ama nedense bu filmle duyduğum her haber beni endişelere gark ettiği için, buradan da iyi bir şey çıkacağını zannetmiyorum. Haa film gelir, ortaya inanılmaz bir iş çıkarsa da burada hepinize filmin güzel reklamını yapmayı ihmal etmem.

Siz ne diyorsunuz geekler? Danny McBride Alien’a güzel bir hava getirir mi?

Author

A Man Who Walks Alone... @tutkutuzlu

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.