Dün korkunç bir şey oldu. Söylemesi düşünmesinden daha ürkütücü, insanların yaşam temellerini direkt hedefe alan bir şey. Bu yokmuş gibi davranmak, sabah hiçbir şey olmamış gibi devam etmek çok zor; ve zor olduğu kadar da komik geliyor insana. Ancak var olmak için, bir parça kafa dağıtabilmek de gerekiyor bazen. Bunun da farkındayız. İçimizden çok coşasımız, gaz yazılar yazasımız gelmiyor; ancak sizin de geek dünyasına iş / okul yolunda bir göz atıp, 20 saniye kafanızı hafifletme hakkınız saklı olsun istiyoruz. O yüzden bugün biraz böyle, tonumuz düşük, ama yanızdayız. Buyurun, haberimize geçelim.

Malumunuz, Ridley Scott Prometheus filmiyle besleyip efsane mertebesine büyüttüğü Alien serisine yumuşak bir geri dönüş yapmıştı geçtiğimiz senelerde. Ardından Prometheus 2 diye bir projeye başlamış, Alien 5’i çekmeyi de duruma çok heyecanlı Neil Blomkamp’a bırakmıştı. Blomkamp nefes alamadan, Ridley Scott plan değiştirdiğini duyurup, Prometheus 2’sinin adını koymuşt: Alien: Covenant.

james-franco-hed-2015

İşte o Covenant kadrosuna yeni bir yıldız kattı. AVP Galaxy’nin haberine göre Pineapple Express, 127 Hours, Spider-Man gibi filmlerin yıldızı James Franco filmin oyuncuları arasında yer alacak. Franco’nun canlandıracağı karakter, Covenant gemisinin kaptanı Branson olacak. Kendisi aynı zamanda filmde yer alacağını evvelden duyduğumuz Katherine Waterston’ın de karısı. Denilene göre Franco, filmde küçük ancak önemli bir rol oynayacak. Kalibre bakımından Chris Hemsworth’ün Star Trek’teki rolüne yakın bir şey hayal edebilirsiniz.

Franco filmin yıldızlarla bezeli kadrosuna katılıyor. Şimdilik filmde olacağını bildiğimiz kişiler Michael Fassbender, Carmen Ejogo, Noomi Rapace, Billy Crudup, Guy Pearce, Danny McBride ve Demian Bichir. Franco ile birlikte epey iddialı bir kadro. Zaten bir bölümünü de Prometheus’tan tanıyoruz. Bakalım ortaya nasıl bir film çıkacak? Merakla bekliyoruz.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.