Dün korkunç bir şey oldu. Söylemesi düşünmesinden daha ürkütücü, insanların yaşam temellerini direkt hedefe alan bir şey. Bu yokmuş gibi davranmak, sabah hiçbir şey olmamış gibi devam etmek çok zor; ve zor olduğu kadar da komik geliyor insana. Ancak var olmak için, bir parça kafa dağıtabilmek de gerekiyor bazen. Bunun da farkındayız. İçimizden çok coşasımız, gaz yazılar yazasımız gelmiyor; ancak sizin de geek dünyasına iş / okul yolunda bir göz atıp, 20 saniye kafanızı hafifletme hakkınız saklı olsun istiyoruz. O yüzden bugün biraz böyle, tonumuz düşük, ama yanızdayız. Buyurun, haberimize geçelim.

Şu sıralar, doyurucu fragmanı sağ olsun, en çok konuştuğumuz şey şüphesiz Spider-Man: Homecoming. Araya bir de Thor: Ragnarok teşrif ederse yıllar sonra kuşkusuz Marvel’ın büyük yıl sonu fragman atağı olarak hatırlayacağımız bir dönemde gelmesine rağmen, dikkatleri hemen üzerine toplamayı başardı. Bu da anormal değil. Spider-Man popüler bir karakter, ve yıllar sonra tekrar Marvel’ın eline dönüyor olması önemli.

Spider-Man Trailer Teaser

Belli ki filmin dağıtımcısı ve film haklarının hâlâ sahibi olan Sony de bunun farkında. Geçtiğimiz günlerde yayınladıkları bir takvimde, daha henüz ilk film çıkmamış olmasına rağmen MCU’da geçen Spider-Man serisi için ikinci bir film duyurdular. Üstelik epey de yakın bir tarih tercih etmişler. Şimdilik geçici adıyla Spider-Man: Homecoming 2, 5 Temmuz 2019 tarihinde vizyona girecek. Bu da onu dördüncü Avengers filminin sonrasına koyuyor ve dördüncü fazın şu anlık bilinen ilk filmi yapıyor.

Filmin hikayesel olarak nereye oturacağını ne ilk Spider-Man filmini ne de en azından Infinity War’ı izlemeden hayal etmek mümkün değil.  Ancak filmin tarihini belirleme görevinin Sony’de, serinin genel gidişatını belirleme görevinin ise Marvel’da olması ortaya ilginç bir soru çıkartıyor: Bu karar hangisine hizmet alındı? Çünkü Marvel bilinçli bir biçimde şu dakikaya kadar dördüncü fazla ilgili hiçbir şey açıklamadı; buna orijinal aktörlerin biten kontratlarına devam edip etmeyeceği de dahil. Karışık legal mesele daha da karışabilir gibi gözüküyor. Bekleyelim görelim.

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.