Önyargılı bir takım okurlar, DC Comics’in bugün tam teşekküllü duyurusunu yaptığı platformu DC Universe‘in muhteşem gözükmesini “Allah kahretsin” diye karşılamayı bir Marvel fanboyluğundan kaynaklı görebilirler. Bir başkası, duyurulan özelliklerin muhteşem gözükmesine rağmen uzun vadede umut vaat etmediğine inandığımızı düşünebilir. Beri yandan bazıları, sadece komiklik yaptığımız kanaatine de varabilir. Bunların hiçbiri doğru değil.

Allah kahretsin, çünkü DC Universe sadece Amerika’da faaliyet veriyor.

Bakın, DC Universe bir DC Comics hayranının cebinden para çıkartıp abone olması gereken tek platform. Bu kadar net konuşuyorum. Bir yandan daha önce duyurusu geçilen ve ekseriyetle Arrow-Flash çizgisinde olacakmış gibi gözüken Titans gibi orijinal dizileri, Young Justice gibi animasyonların devamları ve Swamp Thing gibi normal televizyonlar için fazla riskli serilerin galaları var. Bunlar cepte. Bir yandan, DC mazisinin efsane film ve çizgi filmlerinden bir bölümü var: Batman: The Animated Series ya da Richard Donner imzalı Superman ’77 gibi. Bu da cepte.

Bir de bunların hepsinin üstüne, bizzat DC Comics tarafından seçilerek oluşturulmuş bir dijital çizgi roman arşivi var. Burada her çizgi roman, her zaman olmayacak; ancak rotasyonla değiştirilerek DC uzmanları tarafından sunulan seriler ve koleksiyonlar görebileceğiz. Bu çizgi romanlar TV’lerden cep telefonlarına kadar pek çok cihazda okunabilecek. Üstelik hepsi birbirine bağlantılı da olacak elbette, yani Batman izledik izledik; gaza geldik; hop! Ana sayfada Snyder‘in Batman dönemi. Aç oku.

DC-UNIVERSE-Watch-351x500

Bitti mi? Bitmedi. Aynı zamanda bizzat DC Comics’in sergilediği DC ürünlerini de satın alabileceğiniz bir mağaza olacak. Tüm bunlar yetmediyse, bir de üstüne içeriye DC ansiklopedisi eklemişler. Bütün gün DC evreninin tarihini de okuyup tarayabileceksiniz. Yani işte bu yüzden gerçekten Allah kahretsin ya, her şey çok kötü. DC Comics’in aklına son yirmi yıldır gelen en iyi fikir ve Amerika dışındaki bizler avucumuzu yalamak zorundayız. Aranızda Amerika’da ikamet edeniniz varsa, şu linkten beta testi için başvurabilir. Ancak lütfen bilin ki size dair çok kuvvetli bir kıskançlık duyan yüz binlerce geek’in de ahı ensenizdedir.

Gerçekten Allah kahretsin ya. VPN falan yapamayız mı bir şey arkadaşlar, çözüm bulalım şuna!

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.