TV dünyası açısından çok acayip bir zamanda yaşıyoruz. Bundan bir on sene öncesinde beni tutup, “TV kanalları dışında dizi yapan yerler olacak, bunlar dizileri sadece internetten dağıtacaklar ve pek çok ünlü sinema yönetmeni TV projelerinin başına oturacak, sinema oyuncuları için TV işleri çekmek artık ayıp olmayacak” deseniz, muhtemelen… Yani muhtemelen inanırdım aslında, o yüzden bu çok akil bir metafor olmadı. Ama yine de büyük yol katettiğimiz muhakkak. Baksanıza, efsaneler bile direnemiyorlar TV’nin cazibesine, bir bir düşüyorlar…

Martin Scorsese, David Fincher, Steven Spielberg gibi unutulmaz yönetmenlerin ardından, şimdi en az bu saydığım isimler kadar efsane olan bir isim daha TV dünyasına geçiyor: Woody Allen. Üstelik bunu orijinal içerik konusunda yerini yeni yeni bulmaya başlamış olan Amazon ile yapacak. Amazon’un orijinal içerikleri bir süredir mevcuttu aslında, fakat bu sene Altın Küre ödüllerinde sükse yapan Transparent‘a kadar ciddi bir başarı elde etmemişti.

woody-allen-01

Woody Allen bunun üzerine koyacak mı? Şüphelerimiz var. Allen’ın hikaye anlatım tarzı serileşmiş bir medyumda iş yapar mı bilemiyoruz. Neticede filmografisinde devam filmi bile bulunmayan bir yaratıcıdan söz ediyoruz. Bu şüpheleri kendisi de paylaşıyor olacak ki -şakayla karışık- ilk resmi beyanı “Bu işe nasıl girdim bilmiyorum. Elimde hiç fikir yok ve nereden başlayacağımı bilmiyorum. Tahminim Amazon’un başkanı Roy Price bu işin sonunda pişman olacaktır.”

Price hakikaten pişman olur mu bilinmez, ama Allen’a fazlaca güvendiği gerçek. Henüz ortada bir fikir bile yokken komple bir sezonun siparişi verilmiş bile. Bu sezon, muhtemelen 2016 gibi Amazon Prime Instant Video üzerinden yayınlanacak. Gerçekten de merak uyandırıcı bir iş, ne olur, nasıl sonuçlanır görmek gerek. Siz ne diyorsunuz?

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.