casewestdate

Capcom‘un zombi serisi Dead Rising, aksiyondan uzak kahramanı, açık ve keşife dayalı oyunu, zombilerin bir aksiyon unsuru değil, yolda engel olan yüzlerce düz adam olduğu yapısı ile en başından beri farklı bir kafaya sahipti. Kapkaranlık ve kanlı bir dünyada hayatta kalma çabası değil, kocaman bir çocuk parkında bir sürü oyuncak ile kapalı kalmış hissi veriyordu, hele de sikah kombinasyonları ortaya çıktıktan sonra iyice eğlenceli oldu. Dead Rising 3‘ü özellikle tavsiye ederiz, kaçırdıysanız bir bakın, Steam filan bir şekil bulun oynayın.

Bir süre önce Dead Rising: Watchtower ismiyle serinin bir filmi yapılmaya başlandığı duyurulmuştu, sonra haberler kesildi. Belliki film yeterli ilgiyi ve finansal desteği göremedi, pazarlama kampanyası olmaksınız bu Mart ayında Sony‘nin e-yayın hizmeti Crackle‘a düşecekmiş.

Dead Rising serisi, eğlenceli ve fuğraşılsa bir Resident Evil serisinden daha iyi film serisi olacak bir oyundu, olmadı. Bu kadar sessiz sedasız duyurulmasından Dead Rising: Watchtower‘a dair beklentileri minimumda tutuyoruz, olsa çok güzel olurdu, bir Zombieland’den beş kat güzel olurdu… Neyse bir çıksın da.

Zombie dünyalarını, açık dünya oyunlarını, zor da oyunları seviyorsanız Dead Rising oyunlarını kaçırmayın. Şu manyaklığa bakın:

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.