Sitemizi düzenli takip edenler, benim Wheel of Time dizisine olan heyecanıma birden çok kez tanık olmuştur. Herkesin çılgınlar gibi Lord of the Ring dizisini beklediği zamanlarda ben tüm heyecanımı Wheel of Time dizisine yönlendirdim. Bu yüzden dizi ile gelen en ufak haberi bile yüzlerce kelimeyle size aktarmaya çalıştım. Bugün ise hiç de ufak olmayan bir Wheel of Time haberiyle karşınızdayım. Amazon, Wheel of Time dizisinin ikinci sezonuna şimdiden yeşil ışık yaktı!

İkinci sezonun haberine sevinmeden önce bu zamana kadar üzerinde durmadığım bir ayrıntıdan bahsetmek istiyorum. Hepinizin malumu üzere Zaman Çarkı çok uzun bir seri. Toplamda on dört ana kitap bir de yan kitaptan oluşan on beş ciltlik dev bir seriden bahsediyorum. Bu da bize, dizinin kaç sezon olacağını düşündürüyor. Öyle ya, Game of Thrones dizisi bile her sezon bir kitabı işleyerek sekiz sezon sürdü. Peki, gerçekten Zaman Çarkı on dört koca sezon sürebilecek mi? Görünen o ki hayır.

Dizinin daha önce sızdırılan bölüm isimlerinden yola çıkarak ilk sezonun, serinin ilk kitabını bitirip bir de ikinci kitabı işlemeye başladığını görüyoruz. Toplamda altı bölüm olacak ilk sezon, daha dördüncü bölümden bize ilk kitabın tamamını anlatmayı vaat ediyor. Hatta bununla da kalmayıp ikinci kitabın başlangıcının en önemli kısımlarını anlatacağım diyor. Biz de merakla bekliyoruz ama endişelenmeden de edemiyoruz tabii. Yani, umarım bazı şeyleri aceleye getirip berbat etmezler.

Dizinin kaç sezon olacağını, ne kadar süreceğini bilmesek de bugün bildiğimiz bir şey var ki o da dizinin ikinci sezonunun kesin olarak bizimle olacağı. Bu da hem dizinin ilk sezonunun en azından yapımcılar açısından geçer oy aldığını gösteriyor ve bizim de heyecanımıza heyecan katıyor. Gerçekten sonuna kadar iptal edilmeden gider mi bilmiyorum ama çıkacak her sezon benim için kârdır. Yeter ki artık çıksın, yeter ki Mat, Perrin, Rand, Egwene, Nynaeve ve Moiraine’e kavuşayım. Yeter ki!

Zaman Çarkı dizisi için heyecanlı mısınız sevgili geekler? Ben çok heyecanlıyım çünkü. Siz de heyecanlanın artık da beraber konuşalım diziyi.

Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.