Love, Death & Robots ilk çıktığından beri inanılmaz coşuyorum ve bunu şu ana kadar hiç saklamadım. Birbirinden farklı animasyon ekiplerinin bir araya gelerek oluşturacağı bu dizi, benim gibi animasyon severler için bir açık büfe özelliği taşıyordu. Bu yüzde pek tabii diziyi büyük bir heyecanla bekledik, izledik ve konuşabildiğimiz kadar konuştuk. Bugün de dizinin ikinci sezonunu bahane ederek konuşmaya devam edeceğiz. Gelin Love, Death & Robots’un ikinci sezonu ile yüzleşelim ve diziyi spoilerlı olarak inceleyelim.

Daha ikinci sezonun ilk fragman haberini yazarken, ilk sezondan elimizde birkaç tane güzel bölüm kaldığını söylemiş, bu sezon da öyle olursa öper başımızın üstüne koyarız diye belirtmiştik. Fakat birazcık iyimser bir bakış açısıyla söylemişiz bunu sanırım. Zira ne yazık ki Love, Death & Robots’un ikinci sezonu, ilk sezonunun oldukça altında kaldı. Tamam, belki yine üzerinde konuşacağımız bir iki bölüm bıraktı bize ama sezonun geneli hayal kırıklığına uğrattı bizleri.

Öncelikle bu sezon gerçekten ne oldu bilmiyorum ama yapımcılar, animasyon ekiplerine “On beş dakikayı geçmeyeceksiniz.” demiş gibi hissettim. Sezon boyunca her bölümün anlatacağı güzel bir hikâye olduğuna inandım fakat on beş dakika sınırı yüzünden aceleye getirip sonunu bağlayamamışlar gibi bir izlenim edindim. Koca sezonda; giriş, gelişme ve sonuç kısımlarının hakkını veren çok az bölüm vardı. Koca sezon falan diyorum ama yanlış anlamayın, bu sezon toplam sekiz bölümden oluşuyordu. Bu da tadımızı kaçıran şeylerden bir diğeriydi.

Yani açıkçası ben; hem ikinci sezonun, ilk sezonun yarısından az bölüme sahip olmasına hem de neredeyse tüm bölümlerin on beş dakikadan kısa olmasına bir türlü anlam veremiyorum. Hani ilk sezonu oldukça ses getirmiş, başında Tim Miller ve David Fincher gibi usta isimlerin olduğu bir yapımın, bütçesinin kesildiğini falan sanmıyorum. Benim sezonu bitirdiğimde ilk aklıma gelen, “Herhalde bizdeki kredilerine güveniyorlar, ondan bu kadar salmışlar” düşüncesi olsa da, ikinci ve üçüncü sezonu aynı anda duyurmaları “Acaba bu ikisi tek bir sezon muydu?” diye kafamda soru işaretlerinin oluşmasına sebep oldu. Belki de gerçekten, ikinci ve üçüncü sezonu tek bir sezon olarak düşündüler fakat sonradan bir yıl arayla iki farklı sezon olarak yayınlamaya karar verdiler. Benim aklıma başka bir şey gelmiyor bu noktada valla. Sezonun ve bölümlerin kısalığını bir kenara bırakıp, bölümlerin niteliğinden konuşacak olursak ne yazık ki bunda da çok iyi şeyler söylemeyeceğimizi şimdiden belirtmek isterim.

Şimdi gelin hemen birinci bölümden spoilerlı olarak konuşmaya başlayalım.

1 2
Author

Kalabalıkta sesini kaybetmemek için içerik üreten biri. Her ateşin iyi bir hikâyeye ihtiyacı olduğunu düşünür. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Onu her yerde "Tavşan" diye çağırabilirsiniz.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.