2018’e veda ederken 2019’da gelecek birbirinden şahane yapıma heyecanlanmadan edemiyor insan. Gerek filmler gerek de diziler olsun, bayağı bir dolu programımız olacak gelecek yılda. Hatta ilerleyen haftalarda bunun için sizlere bir liste hazırlamayı da düşünüyoruz, takipte kalın.

2019’un bizlere getireceği güzelliklerden biri olan American Gods’ın ikinci sezonu gümbür gümbür yine. Ekim ayında gelen yeni fragmanda bayağı coşmuştuk hatırlarsanız. Şimdi de şu son günlerde Twitter’daki hayranlarla aktif iletişimleri sonrasında American Gods’ın resmi hesabının herkese ufak bir kıyağı oldu: Yeni bir teaser.

Bu yeni teaser bizlere sadece dizinin hikaye açısından gidişatına dair değil, aynı zamanda da yapımda yer alan aktör ve aktrisler hakkında çıkan haberleri de uygun bir raya oturtmak için mantıklı bir yol belirleyeceğe benziyor. Ne mi dedim ben? İnanın teaserı izledikten sonra yapacağım açıklamayla demek istediğimi anlayacaksınız. O zaman buyursunlar efendim:

Twitter’da yayınlanan bu teaserı kısaca özetlemek gerekirse Yeni Tanrılar’ın, Eski Tanrılar’a olan savaşında büyük bir hazırlığın peşinde olduklarını görüyoruz. Mr. World’ün ağzının yüzünün yamulmasından anlayacağınız gibi işler Yeni Tanrılar için pek hayırlı gitmiyor. Technical Boy’a verilen görev ise öte yandan çok ama çok mühim: “Medya’yı bul.”

Peki Medya’yı bulmak bizim Yeni Tanrılar için neden bu kadar önemli? Mr. World’ün, bu savaşta yanında istediği en sağlam elemanı Medya’nın şu anda ortalıklarda olmamasının sebebi ne? Tam da şu haberimizde yer alan gelişmeden ötürü diye düşünüyoruz.

Bildiğiniz üzere Gillian Anderson’ın Medya rolünü bırakmasıyla yerine gelecek Yeni Medya ismi Kahyun Kim olmuştu. Siz de hak vereceksiniz ki bu tür oyuncu değişimleri genelde çok fazla açıklanma ihtiyacı hissedilmeden senaryoya yedirilse de American Gods‘ın bunu açıklamak için oldukça sağlam bir altyapısı var.

Teaser’dan anlaşılan o ki, Medya ortalıklardan kaybolmuş ve Mr. World’ün ona deli gibi ihtiyacı var. Techinal Boy’un gücüne rağmen deneyimsiz ve toy oluşu ona yetmeyecek; haliyle en sağlam elemanı Medya’yı tırım tırım arıyor beyefendi. Ancak bizim de farkında olduğumuz bu oyuncu değişikliği sebebiyle tahmin ediyoruz ki Yeni Medya’nın gelişi de hikayeye aktif şekilde yedirilecek.

Gillian Anderson’ın suratıyla tanıdığımız Medya’nın yeni yüzü olacak Kahyun Kim’in karşımıza çıkışı, muhtemelen birtakım değişiklikler yaşamış ve belki de daha güçlü şekilde geri dönecek olan bir Medya tanrıçası ile anlatılacak.

İşte tam da bu yüzden, hem hikayesel hem de gerçek teknik yapım işlerine olan bağlılıkları ve bunu çok iyi uyarlamaları sebebiyle American Gods’ı fazlasıyla seviyoruz arkadaşlar. Umuyoruz ki çıkan onca önemli ismin, yapımcının ardından dizimiz korktuğumuz kadar gerileme yaşamadan hayatına devam eder. Zira inanmak istiyoruz. İnanın geekler, inanın!

Author

Geveze, aşırı heyecanlı, domates surat. Ailenizin mülayim, cep tipi ponçiği. Profesyonel inek. Özel gücü ise role play yazmak. @poncikbruiser

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.