Donald Trump’ın Amerika Birleşik Devletleri Başkanı sıfatıyla diğer liderlerle kurduğu ilişkiler geçtiğimiz gün Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından Recep Tayyip Erdoğan ve Vladimir Putin‘in tarzına benzetildi, okudunuz mu? Çiçeği burnunda lider Macron, “Üçü de ikili ilişkileri bir güç dengesi olarak görüyor, bu benim tarzım değil ama beni rahatsız etmiyor” diye konuştu. Spesifik olarak üzerine konuştuğu şey de Trump’ın el sıkışıydı.

Trump ve onun hükümetinin bizimkine benzer tek tarafı el sıkışmalar değil elbette. Basına yönelik bir genelgeçer bir hiddetten, şerifleri toplayıp konuşma yapmaya kadar Trump ve hükümetinde tanıdık çok fazla nokta var. “Enkaz devraldık” bile dendi bir noktada. Ve daha fazla bağlantı olamazmış gibi, Amerika Birleşik Devletleri de kendi ouokl anını yaşadı. Bu dijital sabahımızın en büyük gündem maddesiyle tanışın. Covfefe. 

Covfefe 0

Yukarıdaki tweet, dün Amerika saatleriyle geceyarısında atıldı. Elbette olanı tahmin etmek, eline akıllı telefon almış kimse için zor değil. Muhtemelen Donald başkan bir tweet atmaya başladı, sonra dikkati dağıldı, başka bir şeye baktı, derken o yarıda kalmış tweet de uçtu gitti. Gece boyu kaldı o tweet ve Donald Trump uyandığında #covfefe dünyanın en çok konuşulan kelimesiydi.

Trump, şükür ki, şakaya vurdu olayı.

Ama elbette, aynı şekilde tüm dünya da öyle.

Covfefe 1

Covfefe 2

Covfefe 3

Covfefe 4

Covfefe 5

Covfefe 6

An itibariyle Reddit’te baya bu geyik ve muhabbetlerin döndüğü bir Covfefe alt grubu var. Covfefe 892 bin tweet ile hâlâ Twitter’ın en büyük gündem maddesi. Ve üstüne üstlük Trump bu tweet’i attığında uyuyor olanlar da yeni uyanıyor. Tabii, Türkiye’den duruma bakanlar için, “Heh heh biz de geçtik buralardan” anından fazlası da değil durum. Onlar kısa pantolonlarıyla Covfefe kovalıyorken, biz Ouokl ile kopuyorduk ne de olsa…

Author

Yalnız olduğunu düşünen, ama bunun uzun sürmeyeceğini bilen bir adam. Bir gün Kaliforniya'nın yeşillikleri uğruna Arizona'daki evini terk edip gitti, geri dön çağrılarına da kulak vermiyor.

Bir Yorum Yazmak İster Misin?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.